12 edycja Programu Dzień Przedsiębiorczości

W dniu 25 marca 2015 r. został w szkole zorganizowany po raz kolejny Dzień Przedsiębiorczości pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Do tego dnia uczniowie pierwszych klas przygotowywali się przez cały marzec. Każdy kto chciał wziąć udział, musiał samodzielnie zorganizować dla siebie jednodniowe praktyki w wybranym przedsiębiorstwie. Celem było zapoznanie się z pracą na określonym stanowisku. Umożliwiło to uczniom poznać specyfikę swojego wymarzonego zawodu i tym samym skonfrontować swoje wyobrażenia o nim z rzeczywistością.
Firmy, które odwiedzili uczniowie to m.in.: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne JELFA SA, Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze Robert Dudek, GEO-LINE Usługi Geodezyjne i Kartograficzne Piotr Adamczyk, Bank Zachodni WBK S.A., Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Akademia Happy Kids Sp. z o.o. W ramach wykonywanych praktyk zapoznali się z zawodami: specjalista analityk, aplikant komorniczy, geodeta, doradca biznesowy, pomocnik dyżurnego MSK, nauczyciel, itd. poprzez wykonanie zleconych zadań przez opiekuna praktyk.
Uczniowie w dniu 25 marca podzielili się wrażeniami z odbytych praktyk oraz w ramach przygotowanych prezentacji przedstawili, na czym polegają wybrane przez nich zawody. Obecni na sali uczniowie z zainteresowaniem słuchali prezentujących i zadawali szereg pytań.
Drugą odsłoną tego Dnia było zorganizowanie teleturnieju 1 z 10. Pytania ułożone przez uczniów dotyczyły wiedzy z podstaw przedsiębiorczości. Zwycięzcą został Krzysztof Pietrzak z klasy 1F.
Beata Owczarczyk