22 stycznia 2016

Nasze sukcesy

  • EWD – Szkoła Sukcesu w zakresie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i humanistycznych.
  • Szkoła kształci według najlepszych programów i wzorów polskich i europejskich, dlatego młodzież jest bardzo dobrze przygotowana do egzaminu maturalnego ,o czym świadczy 100 % zdawalność egzaminu maturalnego i bardzo wysokie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
  • Osiąganiu tak wysokich wyników służą również testy diagnozujących poziom opanowania wiadomości i umiejętności po klasie 2.
  • Wysoki odsetek absolwentów studiuje na renomowanych uczelniach w Polsce i za granicą.
  • Poziom przygotowania absolwentów pozwala im na odnoszenie sukcesów na zajęciach prowadzonych na wyższych uczelniach.

Rok szkolny 2014/2015

KONKURSY

1. Miejski Konkurs Literacki -Książnica Karkonoska ( M. Nogieć )
• Ewa Bondarowicz 1f – I miejsce
2. Szkolny Konkurs na recenzję książki
• Wiktor Zajas 1a – I miejsce ( H. Lejczak )
• Olaf Kwaśnica 1f – II miejsce ( M. Nogieć)
3. Szkolny Konkurs Mów
• Dawid Bieniecki 2c – I miejsce (E. Zwolińska)
• Mira Kępińska 1a – II miejsce ( H. Lejczak )
• Anna Pasierb 1a – III miejsce ( H. Lejczak)
4. Miejskie dyktando dla uczniów szkół średnich 20.09.2014-
• Mirella Wyleżoł 2f – III miejsce R. Grzywacz
5. Maraton Matematyczny organizowany przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego
• Kacper Janusz .Arkadiusz Kraszewski , Maria Zagajewska – udział w finale- Małgorzata Purzycka
6. Mecze wewnętrzne szkolnej drużyny matematycznej -październik 2014- Małgorzata Purzycka
7. Dolnośląskie Mecze Matematyczne organizowane przez Instytut Matematyki UWr:
• eliminacje :
• 24.11.2014 – I mecz z I LO w Jeleniej Górze- M. Bentkowska,M. Pajor – Jośko
• II mecz z LO w Lubaniu-M. Bentkowska,M. Pajor – Jośko
• 14.01.2015 – III mecz LO w Kamiennej Górze-M. Purzycka, G. Troć
• półfinały:
• 11.02.2015 – I mecz w Jeleniej Górze z I LO -M. Bentkowska,M. Purzycka
• 11.03.2015 – II mecz w Jeleniej Górze z I LO Lubin- M. Bentkowska,M. Pajor-Jośko
• – III mecz w Głogowie z I LO Głogów- M. Purzycka, G. Troć
8. KOMA- konkurs Matematyczny organizowany przez UWr 29.11.2014
• eliminacje w I LO w Jeleniej Górze udział 47 osób- Grzegorz Troć
• 20.12.2014-finały we Wrocławiu w Instytucie Matematyki UWr- Arkadiusz Kraszewski, Kacper Cichosz- Grzegorz Troć
9. Matematyka bez Granic ( XXVI EDYCJA MsF SENIOR marzec 2015 – REGION DOLNOŚLĄSKO-OPOLSKI) ,
• w konkursie brała udział cała klasa IC (zostały przeprowadzone dwa etapy konkursu) – klasa zajęła XI miejsce REGION DOLNOŚLĄSKO-OPOLSKI- Małgorzata Purzycka
10. SUDOKU – konkurs organizowany przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego –
• w finale we Wrocławiu brali udział : Karolina Brażnikow IIC, Wiktor Staszak – 16 miejsce, Aleksander Soból I C
11. Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR
• Aleksander Soból IC- wyróżnienie ,
• Maria Zagajewska II C oraz Kacper Cichosz III C- najlepsze wyniki w szkole
12. KOALA- kombinatoryka-algorytmika-logika Konkurs organizowany przez Instytut Matematyki UWr
1. w etapie szkolnym brało udział 17 uczniów do finału zakwalifikował się Aleksander Soból IC , który podczas finałowego meczu drużyn Dolnego Śląska i Wielkopolski był kapitanem zwycięskiej drużyny Dolnego Śląska -I miejsce- opiekun Małgorzata Purzycka
13. XIV WIELK MARATON MATEMATYCZNY dla gimnazjalistów – 20 maja 2015 roku
• Zadania na maraton przygotowali : uczniowie szkolnej drużyny matematycznej opiekunowie Małgorzata Purzycka i Magdalena Bentkowska.
• Maraton przeprowadziły Małgorzata Purzycka , Magdalena Bentkowska, Monika Pajor – Jośko oraz szkolna drużyna matematyczna
14. Międzynarodowy konkurs języka niemieckiego „ Begegnung mit Osteuropa 2015”, zorganizowanego przez rząd landu federalnego Nordhein-Westfalen.
• Natalia Tomaszek 1 C i Kacper Frankiewicz 1E.
15. Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego „Deutschfreund 2014”
• Uczestniczyło 18 osób.
• Kreutzer Gregor 2B – 7 miejsce w województwie, 22 w kraju;
• Kacper Frankiewicz 1E – 22 miejsce w województwie;
• Katarzyna Gorzycka 3B – 23 miejsce w województwie,
• Aleksander Soból – 1C 25 miejsce w województwie.
16. Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego „Sprachdoktor 2015”. Uczestniczyło 11 osób.
• Pietruczuk Kirył – 7 miejsce w województwie,
• Aleksandra Skalinowska 3D 8 miejsce w województwie,
• Gregor Kreutzer 2B 10 miejsce w województwie.
17. Konkurs „Młody przedsiębiorca” zorganizowanym przez Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze – luty 2015 r..
• Weronika Indyk – 1F,
• Kacper Kupczyk – 1F,
• Krzysztof Pietrzak – 1F.
18. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ,,Alchemik” – 11 wyróżnień I. Owsiańska
• Ewa Gacek-2B
• Filip Pawyza 2B
• Agnieszka Skiba 2B
• Daria Bumażnik 2B
• Anna Kraczkowska 2 B
• Agnieszka Stoppel 3B
• Anna Bibik3 B
• Martyna Matoszka 3 B
• Karolina Jagiełło 3B
• Katarzyna Gorzycka 3 B
19. IV Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii- Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej- I.Owsiańska
• Klaudia Socha 3B
• Jan Wacławski- 3B
20. Międzyszkolny Sparing „Norwid- Śniadecki” I.Owsiańska
• Hanna Jerysz 2 B- I miejsce
21. Międzynarodowy Konkurs Lingwistyczny „Say it with Oxford”- M.Baczyńska II miejsce
• Wiktoria Hordyniak-1D
• Tomasz Wiśniewski- 1D

OLIMPIADY

1. Olimpiada Literatury i Języka Polskiego-etap okręgowy ( H. Lejczak, R. Grzywacz)
• -Zofia Adamska klasa 2d
• -Michał Sagadyn klasa 1a
• – Karolina Stasiak 2f
• – Mirella Wyleżoł 2f
2. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym- etap wojewódzki
• Mateusz Szpak, 3 F – J.Bilski
• Karolina Kaczmarek 2E, Marek Lewicki 2 E- Z.Gulcz
3. Olimpiada o Sporcie i Zdrowiu- J.Dobrowolski
• Katarzyna Gorzycka 3B- finalista
• Dagmara Antoniszyn 3B-finalista
4. Olimpiad Teologii Katolickiej. (M. Jaroszewicz)
• etap szkolny (20 osób) i diecezjalny (3 osoby)
5. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej (M. Jaroszewicz)
• etap szkolny- 25 osób,
• etap diecezjalny – 3 osoby
6. Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki (M. Jaroszewicz) –
• etap szkolny – 5 osób,
• etap wojewódzki – 2 osoby
7. Olimpiada Myśli Jana Pawła II – (M. Jaroszewicz)
• etap szkolny – 6 osób,
• etap wojewódzki -3 osoby
8. Olimpiada Lingwistyki, Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej- 9.10.2014
• eliminacje szkolne (17 osób);zawody okręgowe stopnia II zakwalifikowana
• Maria Zagajewska , która została finalistką– opiekun Magdalena Bentkowska
9. Olimpiada Matematyczna –
• Kacper Cichosz – udział w pierwszy etapie szkolnym
10. XXXVIII Olimpiada Języka Niemieckiego.
• Uczeń pani mgr Marii Oziom – Gregor Kreutzer zakwalifikował się i uczestniczył w okręgowych eliminacjach OJN we Wrocławiu.
11. XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej –
• Daria Bumażnik z klasy IID – 18 miejsce w Finale Wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – opiekun merytoryczny J.Kwiecień – Wrotniewska Katarzyna Patek klasa II B
12. LXI Olimpiada Chemiczna –
• Jan Wacławski z klasy III B wziął udział w I etapie okręgowym LXI Olimpiady Chemicznej – opiekun merytoryczny I. Owsiańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *