• WYCIECZKA KASZUBY – TRÓJMIASTO

    Loading

    Klasy 3B i 3F wybrały się na wycieczkę po Kaszubach i Trójmieście. Był czas na zwiedzanie, wspólne spacery i świetną zabawę. Wyjazd dostarczył wielu ciekawych wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnej energii!

    att.gmv-hmE7Bx7GKWn869On84KzfbmVv0R4t1a0ja1ypQE

  • MISTRZOSTWA JELENIEJ GÓRY W PŁYWANIU

    Loading

    Miniony czwartek w sporcie norwidowskim upłynął pod znakiem Indywidualnych Mistrzostw Jeleniej Góry w pływaniu. 🏊🏊‍♀️🏊‍♂️
    Liczna, bo 15-osobowa grupa naszych uczniów walczyła o medale na dystansach 50 i 100 metrów w czterech stylach pływackich.

    Pozycje medalowe wywalczyli:
    Lena Borowiec 🥈
    Julia Kamińska 🥉🥉
    Jan Białożyt 🥈
    Nikodem Trusewicz 🥇🥈
    Konstanty Trusewicz 🥇🥇

    natomiast pozostali zawodnicy zajęli punktowane miejsca, które są bardzo cenne w klasyfikacji drużynowej szkół .

    Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie oraz walkę do ostatnich metrów!

    IMG_0780

     

  • NORWID W NORWIDZIE

    Loading

    W dniu 27.03.2026 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu „1984” w Teatrze Norwida. Przedstawienie było ciekawą i skłaniającą do refleksji lekcją o wolności, władzy i manipulacji. Wyjście dostarczyło wielu wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.

    IMG_0664

  • PODSUMOWANIE OLIMPIADY SPORTÓW ZIMOWYCH

    Loading

    Świetne wiadomości z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych! ❄️🥇

    Uczniowie Norwida znakomicie zaprezentowali się podczas tegorocznych zawodów. Ośmioosobowa reprezentacja liceum startowała, reprezentując jednocześnie dwa jeleniogórskie kluby: MKS Karkonosze – Sporty Zimowe oraz UKS „15”.

    Norwidzianie wywalczyli aż 3 medale! 🥇🥈🥉
    Warto podkreślić, że zawodnicy jeleniogórskich klubów zdobyli łącznie 20 z 30 medali przyznanych podczas zawodów – to imponujący wynik i ogromny sukces naszego miasta! 💪

    Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerom i dziękujemy za wspaniałą sportową postawę oraz godne reprezentowanie szkoły, klubow i Jeleniej Góry. 👏

  • SPOTKANIE Z PANEM MARCINEM LEWANDOWSKIM

    Loading

    Bardzo dziękujemy za niezwykle inspirujące i poruszające spotkanie z naszym gościem – Panem Marcinem Lewandowskim – dawcą szpiku kostnego oraz ambasadorem Fundacji DKMS, które odbyło się dnia 20.11.2025r. dla uczniów klas IV naszej szkoły. Pańska historia, odwaga i gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi są dla nas wyjątkowym przykładem, że każdy z nas może uratować komuś życie. Dziękujemy za podzielenie się doświadczeniem, zaangażowaniem oraz za przekazaną wiedzę na temat „Jak zostać dawcą szpiku ?”. Spotkanie to otworzyło nam oczy na to, jak ważne jest wsparcie dla osób walczących z chorobami nowotworowymi krwi, i jak wiele możemy zrobić, stając się potencjalnymi dawcami. W przyszłym tygodniu (27.11.25r.) w holu szkoły będzie organizowana akcja przez naszych wolontariuszy z klasy 4b: Aleksandrę Dudzik, Tymoteusza Niewiadomskiego i koordynatora Fundacji DKMS – mgr Jolantę Kwiecień-Wrotniewską. Uczniowie którzy ukonczyli 18 lat będą mogli się zarejestrować. Serdecznie zapraszamy naszych uczniów i nauczycieli.

    IMG_6041IMG_6040

  • KOSZYKÓWKA

    Loading

    Hej hej tu NBA!

    Kadra Polski w składzie: Wiktoria Niesobska, Hania Midera, Maja Tomalak i Julia Mrozewska meldują się na międzynarodowym turnieju w Słowacji. Po podróży i uroczystym otwarciu w dniu wczorajszym, dzisiaj przystępujemy do rywalizacji sportowej. Jako przeciwników mamy: Czechy, Węgry, Słowację i Ukrainę.

    Z Banskiej Bystrycy pozdrawiamy wszystkich kibiców z Norwida i nie tylko!

     

    IMG_5958

  • SAINT-MALO

    Loading

    malo

    W dzisiejszym dniu zwiedzamy Saint-Malo – miejsce o wyjątkowym klimacie, pełne historii i pięknych zakątków. Serdeczne pozdrowienia przesyłają uczniowie Norwida.

  • BOŚNIA I HERCEGOWINA

    Loading

    Serdeczne pozdrowienia z malowniczej Bośni i Hercegowiny przesyłają uczestnicy niezapomnianej wycieczki z klas Id i IIc! Uczniowie naszej szkoły podziwiają piękne krajobrazy, zwiedzają ciekawe miejsca i zbierają mnóstwo wspomnień. Myślami jesteśmy z tymi, którzy w tym czasie pilnie pracują w szkolnych ławkach. Do zobaczenia już za dwa dni – pełni wrażeń i pozytywnej energii!