ZAKOŃCZENIE POKAZÓW Z PIERWSZEJ POMOCY
Uczniowie Norwida, pod opieką pana Wojciecha Dziedzieli, zakończyli cykl szkoleń i pokazów przygotowanych dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Spotkania odbywały się w różnych placówkach i podczas lokalnych festynów, wszędzie wzbudzając duże zainteresowanie i pozytywne reakcje uczestników.
Podczas zajęć wykorzystywano sprzęt pozyskany dla naszej szkoły przez pana Wojciecha Dziedzielę dzięki współpracy z Fundacją PKPS. Dzięki temu pokazy były bardziej atrakcyjne, a dzieci mogły nie tylko słuchać, ale także aktywnie uczestniczyć w zajęciach.Dziękujemy wszystkim przedszkolom, szkołom i organizatorom wydarzeń za zaproszenia oraz ciepłe przyjęcie. Szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi koleżankami i kolegami.WYCIECZKA 3F NA CHATKĘ GÓRZYSTÓW
ŻEGNAJCIE MATURZYŚCI!
Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów odbyło się w uroczystej i emocjonalnej atmosferze. Był to moment pożegnania ze szkołą i spełnienia ważnego kamienia milowego. Dziękujemy i tęsknimy a teraz życzyć Wam powodzenia na maturze!
LUMPEKS Z PIOSENKAMI NA NASZEJ SCENIE!
W Teatrze im. C.K. Norwida odbył się po raz XII koncert charytatywny zorganizowany przez naszego NorwidaPodczas gali, zgodnie z tradycją, przeprowadziliśmy licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na nasze ważne cele.Na scenie zaprezentowali się nasi uczniowie oraz zaproszeni artyści z Jeleniej Góry.Gratulacje i dziękujemy, że byliście!Gdzie o nas piszą:NORWIDZIAKI NA LEKKOATLETYCZNEJ LIDZE SZKOLNEJ
Norwid wziął udział w Lekkoatletycznej Lidze Szkolnej. Zawody rozegrano w pięknym słońcu na stadionie przy ulicy Złotniczej. Chłopcy zajęli doskonałe II miejsce, a dziewczyny wzięły wszystko.Gratulujemy i czekamy na więcej!!!PRZEPROWADZILIŚMY SZKOLENIA Z PIERWSZEJ POMOCY
Dnia 16 i 17 kwietnia 2026 roku uczniowie II LO w Jeleniej Górze wraz z opiekunem, panem Wojciechem Dziedzielą, przeprowadzili pokazy połączone ze szkoleniem i warsztatami dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze.
Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zasponsorowany przez PKPS w Warszawie dla II LO w Jeleniej Górze, za co serdecznie dziękujemy sponsorom.Uczniowie naszej szkoły oraz ich opiekun otrzymali podziękowania od dyrekcji i uczniów SP nr 6 za profesjonalnie przeprowadzone warsztaty z zakresu pierwszej pomocy.OSTATNIE SPOTKANIE Z FILOZOFIA W TYM ROKU
17 kwietnia odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z filozofią w Norwidzie.Pan Artur Pacewicz, prof. Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, przybliżył uczniom II LO temat autorytetu w filozofii.Dziękujemy i czekamy na kolejne wykłady w przyszłym roku szkolnym.FRANCISZEK FINALISTĄ X KONKURSU PRAWA KANONICZNEGO
Finał X Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla Szkół Ponadpodstawowych zorganizowany przez ,,Koło Naukowe Regula Iuris„. Dumnie możemy ogłosić, że Franciszek z 3F został finalistą, gratulujemy!
NORWID RZĄDZI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!
Dziewczyny totalnie zdominowały rywalizację – aż 9 naszych uczennic w TOP 10, a całe podium dla Norwida.Chłopcy również nie zawiedli. Choć czekamy jeszcze na klasyfikację drużynową, już wiemy, że dwóch naszych zawodników stanęło na podium!ZAPROSZENIE NA KONCERT NORWIDOWSKI
Potrzebujecie nowych wiosennych kreacji? Serdecznie zapraszamy na Koncert Norwidowski! W tym roku w „Lumpeksie z piosenkami” usłyszycie kilka nostalgicznych nut którym nie da się oprzeć! Koncert odbędzie się 28 kwietnia, więc lepiej zaznaczcie to w kalendarzu, bo takiego wydarzenia nie można przegapić!
28.04.2026 godzina 18:00 Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze
Bilety do nabycia w II LO w pokoju 104 w cenie 30zł