SPORT
WIELKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W LICEALIADZIE!
Sportowe emocje w KANS – Licealiada 2025Na krytej pływalni Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze odbyły się międzyszkolne zawody pływackie „Licealiada” dziewcząt i chłopców.Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień we współpracy z KANS. Na starcie stanęli uczniowie szkół ponadpodstawowych z regionu, rywalizując w duchu sportowej pasji i zdrowej rywalizacji. Serdecznie GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!Cieszymy się, że obiekty KANS mogły ponownie stać się przestrzenią sportowych emocji i wspólnego świętowania młodzieżowych sukcesów.Poniżej prezentujemy wyniki: (DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ)KOSZYKÓWKA
Hej hej tu NBA!
Kadra Polski w składzie: Wiktoria Niesobska, Hania Midera, Maja Tomalak i Julia Mrozewska meldują się na międzynarodowym turnieju w Słowacji. Po podróży i uroczystym otwarciu w dniu wczorajszym, dzisiaj przystępujemy do rywalizacji sportowej. Jako przeciwników mamy: Czechy, Węgry, Słowację i Ukrainę.
Z Banskiej Bystrycy pozdrawiamy wszystkich kibiców z Norwida i nie tylko!
BADMINTONOWE WIEŚCI
Antoni Grześ, uczeń drugiego liceum ogólnokształcącego im. Kamila Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, wraz ze swoim partnerem Marcelem Makulusem z klubu KS Chojnik Jelenia Góra, zdobyli brązowy medal w grze podwójnej (deblu) podczas Otwartego Grand Prix juniora młodszego w Suchedniowie, które odbyło się w dniach 12–14 września. Zawodnicy bardzo dzielnie walczyli w każdym meczu, prezentując wysoki poziom gry i ogromną determinację. Choć nie udało im się awansować do strefy finałowej, ich postawa zasługuje na ogromny podziw i uznanie. To wielki sukces, który przynosi dumę szkole i klubowi.
Serdecznie gratulujemy Antoniemu i Marcelowi
Wenecja
Ostatni dzień wycieczki 2B spędzony został w Wenecji. Rozpoczął się od rejsu po weneckich kanałach, a potem klasa oglądała Pałac Dożów z zewnątrz, podziwiając jego imponującą architekturę. Następnie grupa udała się do Bazyliki św. Marka, gdzie podziwiano piękno wnętrza i mozaiki. Kolejnym punktem programu był spacer po urokliwych uliczkach starego miasta, z widokiem na malownicze kanały. Następnie nadszedł czas wolny, który każdy spędził na degustacji włoskiej pizzy w lokalnych pizzeriach. Wieczorem grupa przeszła przez Wenecję o zmroku, odkrywając jej magiczną atmosferę. Po dniu pełnym wrażeń nadszedł czas na wieczorny powrót do Polski.ZWYCIĘSTWO NA MEDAL
10 marca, w hali sportowej przy ulicy Sudeckiej, odbył się finał strefy jeleniogórskiej w koszykówce dziewcząt. Reprezentantki Norwida pokonały wysoko Bolesławiec oraz Karpacz i awansowały do mistrzostw Dolnego Śląska, które odbędą się 27 marca (uwaga!!!) w Jeleniej Górze.
Dziewczynom kibicowała klasa I B, która dzięki najlepszej frekwencji za I semestr, w nagrodę mogła dzisiaj wspomagać naszą drużynę. Dziękujemy! Warto dodać, że na trybunach było widać również innych, bliżej nie znanych, kibiców tej dyscypliny. 😉 Im również dziękujemy.Zespół grał w składzie: Julia Michalak, Wiktoria Niesobska, Alicja Tomalak, Emilia Tomalak, Paulina Tarnawska, Gabrysia Tarnawska, Hania Midera, Zosia Midera, Ola Hamowska, Julia Sochacka, Kasia Sobolewska, Daria Korchakovska, Hania Grześ i Zosia Tyblewska.Dziękujemy, gratulujemy i czekamy na więcej!!!BRĄZOWY MEDAL W KARATE
Nasz uczeń! Gratulujemy!
/za Karkonoski Klub Karate BIAŁY LEW DOJO (FB)/
OTWARTY TURNIEJ WOJOWNIKÓW SHINKYOKUSHIN – KALISZ, 08.03.2025Ignacy Ślusarski zdobywa w miniony weekend brązowymedal w kategorii U18
GratulacjeOsu
MISTRZYNIE PIŁKI RĘCZNEJ
/za Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień (FB)/
Norwid Jelenia Góra mistrzem Miasta Jeleniej Góry w piłce ręcznej dziewcząt!Skład zwycięskiego zespołu: Oliwia Barwicki, Anna Ciepiela, Wiktoria Hołyś, Liwia Kachnikiewicz, Karolina Kryrowicz, Amelia Kwapińska, Gabriela Tarnawska, Paulina Tarnawska, Viktoria Tracz, Aleksandra Zaremba, Natasza Lewandowska. Opiekun Paweł Heinke.Najlepsza bramkarka: Gabriela Tarnawska (II LO)Najlepsza zawodniczka: Liwia Kachnikiewicz (II LO)SZANSE W KOLEJNYCH MISTRZOSTWACH
Dzisiaj, 4 marca, w hali sportowej przy ulicy Sudeckiej, odbył się pierwszy etapturnieju o mistrzostwo strefy jeleniogórskiej w koszykówce dziewcząt.Drużyna Norwida wygrała zdecydowanie wszystkie swoje mecze i czekana kolejnych przeciwników już 10 marca. Zapowiadamy wielki bój z zespołamize Zgorzelca i Bolesławca. Przyjedzie również zespół z Karpacza, który zajmującdzisiaj drugie miejsce, również uzyskał dzisiaj prawo startu w finale strefy.Nie ukrywamy, że liczymy w poniedziałek na przybycie kibiców 😉Gratulujemy dziewczynom i czekamy na więcej!SUKCES W KOSZYKÓWCE 3X3
Nasze uczennice Wiktoria Niesobska, Paulina Tarnawska, Alicja Tomalak i Kasia Sobolewska zdobyły tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska w koszykówce 3×3. Gratulujemy i cieszymy się bardzo. Brawo Norwid!
MISTRZYNIE PIŁKI RĘCZNEJ
Oto Mistrzynie Jeleniej Góry w piłce ręcznej. Serdecznie gratulujemy!