SPORT

  • WIELKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W LICEALIADZIE!

    Loading

    Sportowe emocje w KANS – Licealiada 2025
    Na krytej pływalni Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze odbyły się międzyszkolne zawody pływackie „Licealiada” dziewcząt i chłopców.
     Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień we współpracy z KANS. Na starcie stanęli uczniowie szkół ponadpodstawowych z regionu, rywalizując w duchu sportowej pasji i zdrowej rywalizacji. Serdecznie GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!
    Cieszymy się, że obiekty KANS mogły ponownie stać się przestrzenią sportowych emocji i wspólnego świętowania młodzieżowych sukcesów.
    Poniżej prezentujemy wyniki: (DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ)
  • KOSZYKÓWKA

    Loading

    Hej hej tu NBA!

    Kadra Polski w składzie: Wiktoria Niesobska, Hania Midera, Maja Tomalak i Julia Mrozewska meldują się na międzynarodowym turnieju w Słowacji. Po podróży i uroczystym otwarciu w dniu wczorajszym, dzisiaj przystępujemy do rywalizacji sportowej. Jako przeciwników mamy: Czechy, Węgry, Słowację i Ukrainę.

    Z Banskiej Bystrycy pozdrawiamy wszystkich kibiców z Norwida i nie tylko!

     

    IMG_5958

  • BADMINTONOWE WIEŚCI

    Loading

    NORWID_JELENIA_GORA_BADMINTON_1Antoni Grześ, uczeń drugiego liceum ogólnokształcącego im. Kamila Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, wraz ze swoim partnerem Marcelem Makulusem z klubu KS Chojnik Jelenia Góra, zdobyli brązowy medal w grze podwójnej (deblu) podczas Otwartego Grand Prix juniora młodszego w Suchedniowie, które odbyło się w dniach 12–14 września. Zawodnicy bardzo dzielnie walczyli w każdym meczu, prezentując wysoki poziom gry i ogromną determinację. Choć nie udało im się awansować do strefy finałowej, ich postawa zasługuje na ogromny podziw i uznanie. To wielki sukces, który przynosi dumę szkole i klubowi.

    Serdecznie gratulujemy Antoniemu i Marcelowi

  • Wenecja

    Loading

    Ostatni dzień wycieczki 2B spędzony został w Wenecji. Rozpoczął się od rejsu po weneckich kanałach, a potem klasa oglądała Pałac Dożów z zewnątrz, podziwiając jego imponującą architekturę. Następnie grupa udała się do Bazyliki św. Marka, gdzie podziwiano piękno wnętrza i mozaiki. Kolejnym punktem programu był spacer po urokliwych uliczkach starego miasta, z widokiem na malownicze kanały. Następnie nadszedł czas wolny, który każdy spędził na degustacji włoskiej pizzy w lokalnych pizzeriach. Wieczorem grupa przeszła przez Wenecję o zmroku, odkrywając jej magiczną atmosferę. Po dniu pełnym wrażeń nadszedł czas na wieczorny powrót do Polski.

  • ZWYCIĘSTWO NA MEDAL

    Loading

    mistrzkosz1

    10 marca, w hali sportowej przy ulicy Sudeckiej, odbył się finał strefy jeleniogórskiej w koszykówce dziewcząt. Reprezentantki Norwida pokonały wysoko Bolesławiec oraz Karpacz i awansowały do mistrzostw Dolnego Śląska, które odbędą się 27 marca (uwaga!!!) w Jeleniej Górze.

    Dziewczynom kibicowała klasa I B, która dzięki najlepszej frekwencji za I semestr, w nagrodę mogła dzisiaj wspomagać naszą drużynę. Dziękujemy! Warto dodać, że na trybunach było widać również innych, bliżej nie znanych, kibiców tej dyscypliny. 😉 Im również dziękujemy.
     
    Zespół grał w składzie: Julia Michalak, Wiktoria Niesobska, Alicja Tomalak, Emilia Tomalak, Paulina Tarnawska, Gabrysia Tarnawska, Hania Midera, Zosia Midera, Ola Hamowska, Julia Sochacka, Kasia Sobolewska, Daria Korchakovska, Hania Grześ i Zosia Tyblewska.
    Dziękujemy, gratulujemy i czekamy na więcej!!!
     
    mistrzkosz2
  • BRĄZOWY MEDAL W KARATE

    Loading

    karate1

    Nasz uczeń! Gratulujemy!

    /za Karkonoski Klub Karate BIAŁY LEW DOJO (FB)/

    OTWARTY TURNIEJ WOJOWNIKÓW SHINKYOKUSHIN – KALISZ, 08.03.2025🥋
    Ignacy Ślusarski zdobywa w miniony weekend brązowy🥉medal w kategorii U18❗
    Gratulacje👏 Osu❗

     

  • MISTRZYNIE PIŁKI RĘCZNEJ

    Loading

    mistrzreczna1

    /za Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień (FB)/

    Norwid Jelenia Góra mistrzem Miasta Jeleniej Góry w piłce ręcznej dziewcząt!
    Skład zwycięskiego zespołu: Oliwia Barwicki, Anna Ciepiela, Wiktoria Hołyś, Liwia Kachnikiewicz, Karolina Kryrowicz, Amelia Kwapińska, Gabriela Tarnawska, Paulina Tarnawska, Viktoria Tracz, Aleksandra Zaremba, Natasza Lewandowska. Opiekun Paweł Heinke.
    Najlepsza bramkarka: Gabriela Tarnawska (II LO)
    Najlepsza zawodniczka: Liwia Kachnikiewicz (II LO) 
     
  • SZANSE W KOLEJNYCH MISTRZOSTWACH

    Loading

    Dzisiaj, 4 marca, w hali sportowej przy ulicy Sudeckiej, odbył się pierwszy etapmistrzostwajgkosz
    turnieju o mistrzostwo strefy jeleniogórskiej w koszykówce dziewcząt.
    Drużyna Norwida wygrała zdecydowanie wszystkie swoje mecze i czeka
    na kolejnych przeciwników już 10 marca. Zapowiadamy wielki bój z zespołami
    ze Zgorzelca i Bolesławca. Przyjedzie również zespół z Karpacza, który zajmując
    dzisiaj drugie miejsce, również uzyskał dzisiaj prawo startu w finale strefy.
    Nie ukrywamy, że liczymy w poniedziałek na przybycie kibiców 😉 
    Gratulujemy dziewczynom i czekamy na więcej!
     

    mistrzostwajgkoszdz2