Dzień otwarty w Norwidzie

Dnia 20 marca 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida miał miejsce DZIEŃ OTWARTY.

O godzinie 12 witaliśmy pierwszych uczniów gimnazjów. Mieli oni okazję przyjrzeć się naszej szkole, poznać nauczycieli oraz dowiedzieć się więcej na temat profili, na które mają zamiar uczęszczać.

Każda grupa dostawała swojego przewodnika, który przy okazji oprowadzania opowiadał o szkole oraz odpowiadał na pytania gości. Wszystkie klasy przygotowały swoje stoiska informacyjne. Gimnazjaliści mogli nie tylko przyjrzeć się szkole, ale również poznać ofertę wszystkich profili,  które będą w Norwidzie w przyszłym roku szkolnym.  Każdy mógł wejść do różnych sal, gdzie przygotowano wystawy dotyczące przedmiotów nauczania. Oprócz tego każdy profil przygotował swoje stoisko informacyjne. Na przybyłych oprócz dużej dawki informacji na temat szkoły czekały również różne atrakcje. Nasi goście mieli okazję zobaczyć przeprowadzane doświadczenia w laboratorium sali chemicznej, obejrzeć fragmenty filmów na rzutniku w sali językowej czy posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu naszych uczniów. To  tylko część atrakcji przygotowanych przez naszą szkołę. Każdy profil chciał przyciągnąć jak największą ilość zainteresowanych, co zaowocowało mnóstwem ciekawych zajęć.  Na naszych gości czekał również poczęstunek oraz ulotki z kluczowymi informacjami o szkole.

DZIEŃ OTWARTY, jak co roku, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do godziny 15 odwiedziło nas mnóstwo młodych ludzi zainteresowanych uczęszczaniem do naszej szkoły.

Michał Szyszko 2a