IV Slam poetycki za nami…..

Piąteczek, piąteczek, piątunio… Nad uzdrowiskiem Cieplice smog i kilkunastostopniowy mróz. A byli tacy, którzy o 18 stawili się ponownie w szkole, by w towarzystwie zjawiskowych Muz dotrzeć do auli i sprawić, że pękała ona w szwach. Poezja dana i zadana była wchodzącym do szkoły już od progu, bo każda z Muz mówiła głosem K.I. Gałczyńskiego.
Laur zwycięstwa w kategorii “lirycznie” przyznano Dawidowi Bienieckiemu, w kategorii “pół żartem pół serio” wszystko zgarnął Wiktor Zajas, zaś “na początku było słowo” to anonimowe wiersze, które brawurowo zostały odczytane przez Magdalenę Kępińską i Bogusława Kudłka – aktorów Teatru im. C.K.Norwida w Jeleniej Górze. Wygrał wiersz Juliusza Nota zatytułowany “Podróż”, który stanął do pojedynku dwa razy i w finale pokonał wiersz “Dusza” autora o pseudonimie KAD.
Teoretycznie mamy zatem trzech zwycięzców, jednak Wielcy są wszyscy uczestnicy Slamu. Czapki z głów przed Karolną Brażnikow, Angeliką Bojko, Ewą Bondarowicz, Maćkiem Rajewskim, Wiktorem Zajasem, Dawidem Bienieckim, KAD-em Juliuszem Notem, Angeliką Jurczak i autorem o pseudonimie 5,56.
Objawieniem tego Slamu był występ Maćka Rajewskiego, który został przekonany do udziału mocnym argumentem zgodnie z zasadą cel uświęca środki.
Popularność imprezy sprawiła, że pojawiły się  trzy kategorie konkursowe i dwa muzyczne duety, co dało nam ponad dwie godz. A zmiana miejsca slamu odjęła niestety tej energii i atmosfery. Co nie oznacza, że nie Zachwycało. Bo oprócz pojedynkujących się na strofy zachwyciły Muzy: Dominika Kubala-Euterpe, Kamila Kidawa- Kaliope, Mira Kępińska-Urania, Monika Brzezińska-Muza Kina, Zuzia Zielichowska-Melpomene, Magdalena Janocha-Klio, Matylda Jabłońska – Erato, Anna Trybalska- Talia, Ewelina Tomasikiewicz – Polihymnia i Alicja Bednarczyk-Terpsychora.
Jeśli Zeus da, to już niedługo Muzy pojawią się w towarzystwie Apolla…
Muzy czekają na Apolla! Może go widzieliście??
 W łaskę publiczności wkupili też się Agnieszka Michałkiewicz i towarzyszący jej na gitarze  Maksymilian Niemczyk. Emocjonalnie i przejmująco wybrzmiały utwory:Shawna Mendesa – Stiches, Eda Sheerana – I see fire, Sama Smitha – Writings on the wall i Londona Gramara – Strong
Jak przystało na Muzycznych Dyktatorów, talentem, energią i sceniczną charyzmą popisali się Błażej Izydorczyk i  Jędrzej Suchecki.
Słowa uznania dla prowadzących: Aleksandry Chrząścik, Martyny Poniatowskiej, Alicji Chutkiewicz i Jakuba Nagłowskiego.
Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych w wydarzenie. Pominąć nie można pracy ekipy szkolnego Radiowęzła. Dziękujemy za prezentacje i muzykę; Bartkowi Tkaczykowi, Kubie Uruskiemu, Mikołajowi Rząńcy, Błażejowi Izydorczykowi i Wiktorowi Zajasowi.
Cieszymy się z Waszej pasji, energii i oczywiście talentu.
Dzięki naszym sponsorom (Termy Cieplickie, Fiolharmonia Dolnośląska, Teatr Nasz, Teatr im C.K. Norwida, Lasy Państwowe, Fundacja Obrazy bez Granic, Fundacja M.A.K.,Michał Pawłowicz, prof. Monika Pajor-Jośko) uczestnicy Slamu  zyskują nie tylko popularność, uznanie i zazdrość kolegów, ale i cenne nagrod
     organizatorki: Halina Lejczak, Agnieszka Gradkowska, Ewelina Zwolińska