1. Jan Turnau- dziennikarz, publicysta „Tygodnika Powszechnego” i „Gazety Wyborczej”- absolwent I rocznika 1951
  2. Zbigniew Lipiński- trener sportów zimowych -absolwent I rocznika 1951
  3. Janusz Czech- producent filmowy min. Opowieści z Narni i Komisarz Alex
  4. Piotr Łazarkiewicz- reżyser
  5. Jacek Bierut- pisarz, poeta
  6. Marek Napiórkowski- muzyk, gitarzysta, jazzman
  7. Artur Lesicki- muzyk, gitarzysta, jazzman
  8. Marcin Zawiła- Prezydent Miasta Jeleniej Góry, poseł RP, dyrektor Książnicy Karkonoskiej
  9. Maciej Kubica- aktor, kaskader
  10. Jędrzej Soliński- pisarz
  11. Staszek „Szuma” Szumski”- artysta malarz, mural, graffiti
  12. Bogdan Fabiański- dziennikarz muzyczny
  13. Igor Obłoza- aktor min. Wszystko co kocham
  14. Małgorzata Pełczyńska- Potoczak- dziennikarz
  15. Małgorzata Buklarewicz- sportowiec, piłka ręczna kadrowiczka
  16. Dorota Kaczmarek- narciarstwo alpejskie, kadrowiczka
  17. Michał Kałwa- narciarstwo alpejskie, olimpijczyk Turyn 2006
  18. Dominik Lewiński- szachista, Mistrz Polski, 5 na Mistrzostwach Świata
  19. Sandra Futerhendler – snowboard, kadrowiczka
  20. Zbigniew Kozyra- piłka ręczna, kadrowicz
  21. Piotr Kozyra- koszykówka, I liga
  22. Anna Bąkowska- piłka ręczna, kadrowiczka
  23. Urszula Nowak- badminton, kadrowiczka
  24. Piotr Biernat- aktor filmowy i serialowy
  25. Michał Przybysz- aktor
  26. Magdalena Specht- reżyser teatralny, dziennikarz
  27. Przemysław Wiater- historyk sztuki i muzealnik, dyrektor Muzeum Karkonoskiego
  28. Małgorzata Lutowska- pisarz, regionalista, nauczyciel
  29. Agata Galas- dziennikarz
  30. Anna Rambiert- naukowiec, filolog klasyczny
  31. Anna Patrys- śpiewaczka operowa sopran
  32. Radosław Droń- kompozytor, dyrygent, skrzypek
  33. Paweł Zin- naukowiec, fizyk
  34. Marek Miller- naukowiec fizyk
  35. Robert Bednarczyk- prawnik sędzia, prezes Sądu Okręgowego Jelenia Góra
  36. Wojciech Zatorski- prawnik sędzia, prezes Sądu Okręgowego Świebodzice
  37. Michał Malinga- naukowiec, biolog
  38. Tomasz Nykiel- dziennikarz, twórca i właściciel TVKarkonoszeplay
  39. Krzysztof Bolejko- fizyk, astronom
  40. Krzysztof Lichtański- psycholog- terapeuta, szef kliniki w USA
  41. Leszek Wrotniewski- przewodniczący Rady Miasta
  42. Anna Ragiel- radna,
  43. Marta Michalska- Uras- piosenkarka
  44. Danuta Pawłowicz- dyrektor ZSLiZ nr 2
  45. Małgorzata Wrotniewska- dyrektor MP nr 27,
  46. Beata Kozyra- dyrektor SP nr 2
  47. Maria Guszała- dyrektor SP nr 6,
  48. Małgorzata Kozińska- dyrektor ZSO nr 1,
  49. Paweł Domagała- dyrektor SP nr 10,
  50. Michał Kozub- naukowiec, fizyk
  51. Bartłomiej Szczygieł- naukowiec, fizyk
  52. Adam Siemieński- naukowiec, fizyk
  53. Urszula Wierzbicka- inżynier, stewardesa- jedyna Polka w liniach lotniczych Emirates
  54. Michał Pater- podróżnik
  55. Mateusz Barta- aktor…..

Wielu absolwentów II LO-  to nauczyciele min. II LO i wielu szkół w całej Polsce, lekarze, architekci, prawnicy, naukowcy, przedsiębiorcy, bankowcy i wielu wielu innych zawodów