Klasy III w teatrze na spektaklu- Zielona Gęś czyli najmniejszy teatrzyk Świata

Autorką adaptacji i reżyserem spektaklu jest Joanna Gerigk, która – jak sama przyznaje – bazując na tekstach K. I. Gałczyńskiego i jego popularnego „Teatrzyku Zielona Gęś”, napisała własną historię dla znanych z dramatycznych miniatur poety postaci: Hermenegildy Kociubińskiej, prof. Bączyńskiego, Alojzego Gżegżółki, Piekielnego Piotrusia, osiołka Porfiriona i psa Fafika.

– Nie jest to spektakl uwspółcześniony w dziwaczny sposób. Inspiracją plastyczną i reżyserską przy pracy nad tym przedstawieniem był dla mnie film „Kabaret” z 1972 roku, ale też kabaret jako gatunek, który zrodził się na przełomie XIX i XX wieku. Zależało mi na stworzeniu opowieści o teatrze w teatrze. To jest rzecz o potrzebie wolności i potrzebie wyrwania się z pewnych schematów i ograniczeń – dodaje J. Gerigk.

Spektakl bierze udział w konkursie “Klasyka żywa”, którego najważniejszym celem jest wzmocnienie zainteresowania współczesnych twórców polskiego teatru dawną literaturą posiadającą potencjał sceniczny i mogącą stać się przedmiotem twórczej reinterpretacji i dialogu z dzisiejszymi odbiorcami.

Spektakl przygotowany przez Zdrojowy Teatr Animacji.