Kolejne sukcesy uczniów NORWIDA

1 kwietnia 2017 r. laureatki Konkursu Germanistycznego wraz z panią Jolantą Schmidel pojechały do Wrocławia odebrać nagrody w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. III miejsce w kategorii zadań metodycznych zajęła Angelika Jurczak z klasy III A, Natalia Lizak z kl. II F również cieszyła się III miejscem w kategorii zadań literackich, a w kategorii graficznej także III miejsce uzyskała Weronika Wysopal z klasy III E.

Przed wręczeniem nagród wykładowcy i studenci UWr zaprezentowali kierunki, które oferuje uczelnia. Przedstawili również wiele kół naukowych i kursów, pokazali ciekawe zdjęcia. Grupa teatralna odegrała krótką, pokazową scenkę, oczywiście w języku niemieckim. Licealiści mieli okazję zaznajomić się z życiem uczelni. Wręczenie nagród, dyplomów i gratulacji przebiegło sprawnie, biorąc pod uwagę ilość laureatów.

Po wyjściu z Uniwersytetu Wrocławskiego przyszedł czas na wspólny obiad i spacer. Piękny Wrocław mogliśmy podziwiać przez pryzmat słonecznej pogody i radosnych nastrojów. Dziewczyny nie ukrywały swojej radości z zajęcia tak wysokich miejsc. Podziękowania należą się zarówno pani Jolancie Schmidel za opiekę nad uczennicami i przygotowania do zmagań na tak wysokim szczeblu, jak i laureatkom za ciężką pracę, chęci i pasję do nauki języka niemieckiego.