Kolejny Slam Poetycki już 22 stycznia !!!!!!

Szanowni Państwo nauczyciele i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze zapraszają gimnazjalistów, licealistów i zainteresowanych nauczycieli do wzięcia udziału w comiesięcznych Slamach Poetyckich w „Norwidzie”
Regulamin:
Idea: Slam poetycki kierowany jest do autorów-amatorów, którzy chcą wyrażać siebie nie tylko poprzez pisanie poezji, ale także swoistą autoprezentację
Cel: promocja twórczości poetyckiej uczniów i nauczycieli
Miejsce- aula w II LO w Jeleniej Górze
Termin: każdy ostatni piątek miesiąca, godz.18.00. Slam styczniowy wyjątkowo odbędzie się w przedostatni piątek tj. 22.01.16
Zasady: Uczestnicy slamu mogą zaprezentować twórczość własną w 2 podstawowych kategoriach:
kategoria „pół żartem, pół serio”
kategoria „ lirycznie”
Każdy uczestnik ma 3 minuty na zaprezentowanie swojego utworu w pojedynku z przeciwnikiem wybieranym losowo. Podczas prezentacji nie wolno używać rekwizytów i instrumentów. Do kolejnych rund przechodzą zwycięzcy wybierani przez zgromadzoną publiczność, która ocenia warsztat i zaangażowanie poety.
Zwycięzcy wieczoru otrzymują nagrody niespodzianki.
O przynależności do kategorii decyduje tematyka i sposób zaprezentowania wierszy.
Autor musi zdecydować, czy przygotowane przez niego teksty należy sklasyfikować jako typowo slamerskie tj. żartobliwe, dowcipne, przeobrażające twórczość w zabawę czy typowo liryczne tj. refleksyjno-filozoficzne, poważne.
Od stycznia 2016 wprowadzamy także 3 kategorię:
kategoria „na początku było słowo”
To kategoria dodatkowa, stworzona pod wpływem sugestii publiczności slamowej i osób zainteresowanych poezją.
Dotyczy osób piszących, które mają obawy przed wystąpieniem publicznym. W ramach slamu stwarzamy okazję, aby napisane teksty zostały zaprezentowane publiczności i jednocześnie ocenione przez nią.
Prezentacji dokonają profesjonalni aktorzy.
Uczestnicy zainteresowani tą kategorią przygotowują co najmniej 3 teksty. Mogą być one opatrzone inicjałami lub pseudonimem artystycznym. Reszta należeć już będzie do aktorów-wykonawców, którzy losować będą teksty i jak na typowym slamie stawać do pojedynku poetyckiego. O wygranej zadecyduje- jak w pozostałych kategoriach- publiczność. Zwycięzca otrzyma nagrodę niespodziankę.

Sponsorami nagród są:
Termy Cieplickie, Teatr im C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Filharmonia Jeleniogórska, Teatr Nasz z Michałowic
Patronat medialny sprawuje Muzyczne Radio

Organizatorzy:
Agnieszka Gradkowska
Halina Lejczak
Ewelina Zwolińska