KONKURS “POKAŻ NAM JĘZYK” – ETAP REGIONALNY

Od 1 lutego 2016 roku trwa kolejna edycja konkursu “Pokaż nam język”. To już XVI odsłona tej językowej rywalizacji, która cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W 2015 wzięło w niej udział blisko 19000 osób. W tym roku temat przewodni konkursu to “Bliżej czy dalej od siebie? – rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej”. Młodzież mogła sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego. Testy obejmowały zaawansowane zagadnienia gramatyczne i leksykalne oraz wiadomości dotyczące wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.
9 uczniów naszej szkoły rejestrowało się na platformie internetowej www.pokaznamjezyk.pl i rozwiązywało testy w dniu 15 marca 2016 r.
Wyniki internetowego testu z I etapu wyłonią 1000 uczniów z języka niemieckiego z całej Polski, którzy wezmą udział w II etapie w dniu 31 marca i będą odpowiadać na dwa pytania otwarte. Już od drugiego etapu konkurs będzie miał charakter ogólnopolski. Natomiast finał ogólnopolski odbędzie się w Toruniu (14 i 15 kwietnia) i będzie się składał z dwóch części (test pisemny i debata moderowana). Organizatorzy zaplanowali dla uczestników konkursu i opiekunów niezwykłą przygodę w grodzie Kopernika, która potrwa dwa dni. Koszty związane z dojazdem i pobytem w Toruniu zostaną pokryte przez organizatorów.
Na zwycięzców konkursu czekają indeksy wraz z opłaconym czesnym za I rok studiów na wybranym kierunku w Wyższej Szkole Bankowej oraz wartościowe nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy finału (25 osób z języka niemieckiego) otrzymają nagrody. Na najbardziej aktywną szkołę czeka tablica multimedialna.
Organizatorem “Pokaż nam język” jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, wspólnie z pozostałymi uczelniami wchodzącymi w skład Grupy WSB.
Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu i życzymy powodzenia uczestnikom.