Lekcja z Mistrzem- Michał Żurawski

7 marca 2017 w Norwidzie odbyła się kolejna odsłona Lekcji z Mistrzem. Naszym gościem był Michał Żurawski- wybitny aktor i reżyser.

We wtorek 7 marca cała społeczność jeleniogórskiego Norwida miała ogromną przyjemność gościć u siebie wyjątkową osobę. Tym niezwykłym gościem był Michał Żurawski. Aktor znany z takich filmów jak „Czarny” czy nominowany do Oscara film „W ciemności”, podzielił się swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Chętnie odpowiadał na wszystkie nurtujące uczniów pytania, dotyczące aktorstwa, pracy aktora,  doświadczeń w życiu zawodowym oraz tego, jak wpłynęły one na jego życie prywatne. Michał Żurawski rzucił zupełnie inne światło na aktorstwo, twierdząc, że wbrew pozorom zawód aktora nie zawsze wiąże się ze sztuką i artyzmem, a tak naprawdę jest rzemiosłem. Aktor udowodnił, że aby odnieść sukces nie liczy się tylko ciężka praca czy odrobina szczęścia, ale także bycie sobą bez względu na przeciwności losu i walka o swoje marzenia.

Bezsprzecznie zainspirował wszystkich swoją historią i zmotywował do pracy nad sobą i swoimi celami. Mogło to być wyjątkowo ważne dla maturzystów, którzy mają w niedalekiej przyszłości wiele trudnych wyborów i momentów zwątpienia. Spotkanie z Michałem Żurawskim z pewnością zostanie bardzo dobrze zapamiętane przez nauczycieli i uczniów. Bez wątpienia wielu z nas zainspirował i sprawił, że mamy jeszcze większą chęć i motywację do nauki, pracy czy przygotowywania się do matury. Dzięki temu część z nas z większą odwagą patrzy w swoją przyszłość. Jeszcze raz dziękujemy Michałowi Żurawskiemu za wizytę w naszym liceum oraz ciekawą i inspirującą rozmowę z uczniami i nauczycielami.

Aleksandra Michalska 3C