Listopad i grudzień obfitował w olimpiady i konkury ekonomiczne

Dnia 3 listopada 2015 r. o godz. 9:00 siedmioro uczniów klas pierwszych i drugich przystąpiło do pierwszego etapu XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Niestety tym razem nie udało się uzyskać wystarczającej liczby punktów, by znaleźć się w drugim etapie.
Więcej szczęścia przyniósł jednak Konkurs Wiedzy o ZUS w ramach programu „Lekcje z ZUS”. Do tego konkursy uczniowie klas 1B i 1C przygotowywali się przez cały październik pod kierunkiem pani Beaty Owczarczyk. W dniu 16 listopada 2015 r. ponad 50 uczniów z tych klas przystąpiło do wypełnienia testu wielokrotnego wyboru. I tu pełny sukces, uczennice: Sylwia Gołąb z 1C, Natalia Woźniak z 1C i Katarzyna Machajska z 1B zdobyły w sumie 52 punkty na 60 możliwych i jako zespół z 4 miejsca w województwie dolnośląskim przeszły do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 14 marca 2016 r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Ostatnimi zmaganiami w ramach wiedzy z przedsiębiorczości była XI Olimpiada Przedsiębiorczości, do której przystąpiły trzy uczennice klas pierwszych w dniu 3 grudnia 2015 r. Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnych wyników kwalifikacji do drugiego etapu, ale jesteśmy pełni nadziei, że Marcelina Śladowska z 1B, która uzyskała 31,5 p. znajdzie się w tym etapie. Oficjalne progi punktowe poznamy 11 stycznia 2016 r., ale szacunkowe dla naszego województwa wynoszą 28,5 p., więc trzymamy kciuki.