Mondo Cane w Norwidzie

Dnia 26.10.2015r. o godzinie 10.45 w auli szkolnej odbyło się spotkanie z wolontariuszką Fundacji Mondo Cane- oddział Jelenia Góra- panią Adrianną Komorek. Zaproszono 8-osobowe delegacje z klas pierwszych i drugich.

Spotkanie miało na celu uczulić młodzież na krzywdę zwierząt. Zainteresować tzw.” aktywną pomocą” czyli adopcją lub pracą na rzecz wolontariatu, a także  “bierną pomocą” polegającą na  wsparciu rzeczowym lub rozpowszechnianiu informacji internetowych dotyczących adopcji zwierząt.

Pani Adrianna przyszła do nas ze swoim owczarkiem alzackim o imieniu Zorion. Pokazała wiele zaskakujących sztuczek, których nauczyła go, a także przekazała porady dotyczące tresury i właściwego kontaktu z psami.

Mamy nadzieję, że idea spotkania została pozytywnie odebrana i od teraz każdy z uczestników będzie miał świadomość istnienia takiej fundacji w naszym mieście oraz wykaże się chęcią pomocy, a także liczymy na to, że porady dotyczące wychowania i tresury psów będą użyteczne przy pracy z naszymi pupilami.

Elena Amroyan i Natalia Smoleń.

kl. IIA