Norwid na malarskiej uczcie….

26 października miała miejsce kolejna wyprawa norwidowskich kinomanów. Tym razem naszym celem stał się film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, powstały w wyniku polsko-brytyjskiej współpracy. ‘

‘Twój Vincent” jest filmem animowanym, strona wizualna robi niemałe wrażenie i sprawia, że śledzenie całej akcji jest malarską ucztą. Fakt, że został on stworzony z 65 tys. obrazów dodatkowo potęguje poczucie uznania. Wydarzenia, które wprowadzają nas do całej historii, mają miejsce zaraz po rzekomo samobójczej śmierci  Vincenta, jednak cała opowieść jest połączeniem czasu rzeczywistego ze wspomnieniami poszczególnych osób spotykanych przez Armanda Roulina- głównego bohatera, którego początkowym zadaniem było dostarczenie listu do brata zmarłego.

Z biegiem czasu jego celem staje się wyjaśnienie tajemniczej śmierci Van Gogha. Niczym Sherlock Holmes przemierza nowe miejsca, szukając przy tym informacji, które pozwoliłyby mu rozwikłać dość trudną zagadkę.

Podczas seansu mamy możliwość poznania Vincenta Van Gogha nie tylko jako wyśmienitego artystę, ale również jako bardzo wrażliwego człowieka, zmagającego się z najróżniejszymi problemami życia codziennego. Takie przedstawienie postaci ani trochę nie odbiera jej renomy geniusza.

Film jest na pewno warty uwagi, z niecierpliwością czekamy na kolejny.

Pozdrawiam. Kornela Tomczak klasa 1a