Norwid na projekcie “PolaCzek – jdeme do toho”,

29 marca  odbył się wyjazd do Liberca w ramach projektu “PolaCzek – jdeme do toho”, międzynarodowej inicjatywy młodzieżowej organizowanej przez Centrum Inicjatyw UNESCO i Liberecká občanská společnost w ramach Programu Erasmus+
W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy 1b – Julia Małenda, Julia Rogoś, Michalina Krygier i Robert Kurek. Opiekunem i koordynatorem jest Magda Tomera.
Oto relacja z wyjazdu napisana przez Michalinę:

Dzisiejsza wycieczka do Liberca w ramach projektu inicjatyw UNESCO należała do jak najbardziej udanych. Wraz z uczniami Zespołu Szkół Przyrodniczo – Usługowych pojechaliśmy do tego pięknego czeskiego miasta. Zaczęliśmy zajęcia od warsztatów polsko – czeskich, które miały na celu przełamane naszych stereotypów. Poznaliśmy uczniów tamtejszej szkoły, którzy rownież chętnie brali udział w dyskusji. Robiliśmy plakaty przedstawiające “typowych” Polaków i Czechów oraz wymienialiśmy sie naszymi spostrzeżeniami. Byliśmy rownież w Żywej Bibliotece, w ktorej mieliśmy możliwość rozmowy z osobami z rożnych kręgów religijnych, etnicznych, z artystka czy muzykiem. Każda z tych osob opowiadała nam o swoich doświadczeniach oraz trudnościach życiowych i swojej drodze do sukcesu. Spotkanie z tak interesującymi osobami wiele nam dało, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego typu zajęć. Po obiedzie w typowej czeskiej restauracji, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.