Norwid w konkursie KPSW

Dnia 21 stycznia 2020 roku o godzinie 10:00 w budynku Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odbył się konkurs kulturoznawczy dla uczniów szkół średnich z naszego regionu. Uczestniczyło w nim troje uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Jolanty Schmidel i Pani Magdaleny Tomery.

Konkurs podzielony był na dwie sekcje: angielską i niemiecką. Tematem konkursu pierwszej z nich była „The Quick and the Dead – American Action Film – Historia westernu, filmu gangsterskiego i wojennego od roku 1948 do 2006“, zaś w sekcji niemieckojęzycznej „Sachsen in Übersicht – Historia, geografia i kultura Saksonii“.

Po rejestracji, przywitaniu i oficjalnym otwarciu uczestnicy rozpoczęli rozwiązywać test prowadzony w ww. językach obcych, składający się z zadań jednokrotnego wyboru oraz na rozpoznanie prawdy lub fałszu podanych twierdzeń. Po części pisemnej wykład na temat tłumaczeń w filmach wygłosiła dr Aneta Tatarczuk.

Po konkursie odbyła się również dogrywka w formie zadań otwartych, w której brała udział nasza uczennica Anna Kapusta z kl. II D prowadzona przez Panią Jolantę Schmidel. Ostatecznie uczennica ta zajęła II miejsce w sekcji niemieckiej.Wyniki zostały ogłoszone po poczęstunku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania, a laureaci ciekawe nagrody. Udział w konkursie był dla uczniów radosnym i owocnym doświadczeniem.