II Norwidowski Turniej Wiedzy Medycznej

6 września w auli szkoły odbyło się spotkanie z absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze im. Cypriana Kamila Norwida, obecnie lekarzem Filipem Banaszakiem, dotyczące II Norwidowskiego Turnieju Wiedzy Medycznej pod tytułem “Endokrynologia”.

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI NORWIDA

6 września 2019 w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania  uczniów klas pierwszych. Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, Pani Dyrektor powitała nas ciepło.

Następnie przemawiała przewodnicząca samorządu szkolnego.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych chcieliby z tego miejsca serdecznie podziękować za te piękne słowa.

Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na sztandar szkoły.                  

  Z okazji tej uroczystości wychowawcy klas pierwszych rozdali tarcze szkolne swoim uczniom.

Od teraz już możemy być dumni oraz mówić wszem i wobec, że „ Jesteśmy z Norwida” !

Olivia Bieniasz 1a

Rusza koło filmowe

Od 13 września (piątek) rusza norwidowskie koło filmowe, pierwsze spotkanie o godzinie 15:00 w sali 201. Wszyscy zainteresowani mile widziani, obowiązkowo ze zgodą rodziców.

Tegoroczny zwycięzca Oscara (Najlepsza aktorka pierwszoplanowa); “Faworyta” w reżyserii Jorgosa Lantimosa, to inspirowany autentycznymi wydarzeniami wycinek z życia królowej Anny Stuart oraz rywalizujących o miano tytułowej faworyty Sarah Churchill i Abigail Masham. Oprószona właściwym greckiemu reżyserowi surrealizmem i zwodniczością historia opowiada o losach trzech najbardziej wpływowych, choć niesprawiedliwie pomijanych na kartach historii, kobiet Anglii przełomu XVII i XVIII wieku, analizując wnikliwie ich psychikę, motywacje, ambicje, pragnienia, które, mimo dzielących nas barier czasowych i kulturowych, wcale nie są tak odległe, jak mogłoby się wydawać.

SUKCES UCZENNIC NORWIDA Berlin 2019

Międzynarodowy Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży „Młodzież pisze wiersze” jest organizowany już po raz siódmy przez Stowarzyszenie „Polki w Gospodarce i Kulturze” oraz Polskie Towarzystwo Szkolne “Oświata”.

Organizatorzy otrzymali 192 zgłoszenia z Polski, Niemiec, Danii, Islandii i Luksemburga. 12-osobowe Jury pod przewodnictwem pisarki i dziennikarki Doroty Danielewicz-Kerski obradowało nad nadesłanymi wierszami autorskimi i tłumaczeniami ulubionych wierszy.

       Z wielką radością pragniemy poinformować o sukcesie Sary Kowalewskiej z kl. II F uczennicy p. Ryszarda Grzywacza oraz Narine Kuczyńskiej z kl. III E, uczennicy p. Jolanty Schmidel. Sara zdobyła pierwsze miejsce za swój autorski wiersz pt. „Rozterki motyla”. Autorskie tłumaczenie Narine otrzymało trzecią nagrodę. Uczennica przetłumaczyła na język niemiecki wiersz pt.: „Niektórzy lubią poezję” Wisławy Szymborskiej.

Laureatki wraz z opiekunką Panią Jolantą Schmidel zostały zaproszone na weekend do Berlina na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów oraz prezentację wierszy laureatów, która odbędzie się w sobotę – 21 września 2019 r.  w Domu Poezji. Zwyciężczyniom zostanie sfinansowana podróż oraz zapewnione noclegi z pełnym wyżywieniem.

Harmonogram egzaminów poprawkowych

Harmonogram egzaminów poprawkowych:

  • egzamin maturalny dla wszystkich przedmiotów- 20 sierpnia 2019 od godz. 9:00
  • egzaminy poprawkowe-
  • 27 sierpnia 2019-
    • matematyka, od godz. 8:00
  • 28 sierpnia 2019-
    • podstawy przedsiębiorczości, edukacja dla bezpieczeństwa-od godz. 8:00
    • język polski, biologia, fizyka, język francuski -od godz.9:30

Norwid walczy o mistrzostwo

FINAŁ DOLNOŚLĄSKIEJ LICEALIADY MŁODZIEŻY W KOSZYKÓWCE

I. Finał chłopców odbędzie się 20.03.2019 roku w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 42
Przyjazd ekip i losowanie godzina 10,00
Początek turnieju godzina 10,15

III. Uczestnictwo
W finałach udział biorą zespoły, które zdobyły tytuły mistrzów stref województwa dolnośląskiego :

jeleniogórska LO Zgorzelec II LO Jelenia Góra
legnicka ZS Polkowice I LO Lubin
wałbrzyska ZS 4 Wałbrzych ZS 4 Wałbrzych
wrocławska Wyłoniony 12.03. Wyłoniony 13.03

Będziemy kibicować naszej drużynie i trzymamy kciuki