Odebrali świadectwa , teraz matura

24.04.2014 r. na deskach Teatru Zdrojowego w Cieplicach miało miejsce zakończenie roku szkolnego norwidowskich maturzystów. Brali w nim udział nauczyciele, uczniowie, rodzice, przedstawiciele młodszych klas oraz zaproszeni goście, m.in. prezydent Jeleniej Góry, pan Marcin Zawiła.
Uroczystość rozpoczęła premiera spektaklu „Lektury z Gwiazdami” w wykonaniu uczniów klasy 1 B i 2 F w reżyserii profesora Ryszarda Grzywacza.
Po występie profesor Jacek Dobrowolski rozpoczął część oficjalną spotkania. Przemówienia pani dyrektor Iwony Kumek, uczennicy Kingi Brzezik oraz uczennicy Karoliny Kaczmarek były wzajemnym podziękowaniem za trzyletnią współpracę.

Następnie pani Magdalena Bentkowska wręczyła upominki uczniom działającym w Samorządzie Uczniowskim. Nadszedł czas na przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. Następnie na scenę proszeni byli uczniowie klas trzecich, w kolejności od A do F oraz klasa szkoły wieczorowej. Dyrekcja wraz z wychowawcami wręczała świadectwa i nagrody każdemu z uczniów.

Cała uroczystość wzbudzała wiele emocji. Niektóre słowa doprowadzały do łez, bo ciężko uwierzyć w to, jak szybko mija czas. Jeszcze całkiem niedawno pierwszy raz stanęli w drzwiach Norwida, a dziś już przyszedł moment pożegnania. Podobno to, co dobre, szybko się kończy. A więc mamy nadzieję, że nikt z Was nie zmarnował tych świetnych, licealnych lat, a matura będzie tylko uwieńczeniem wiedzy, którą każdy z Was zdobył.

Życzymy wszelkiej pomyślności i sukcesów w dorosłym życiu.
POWODZENIA NA MATURZE !!!

Weronika Gromada 2a