VIII KONCERT CHARYTATYWNY „JESTEŚMY Z NORWIDA”

Loading

Dnia 19 października 2021 roku odbył się kolejny koncert charytatywny, zorganizowany przez uczniów naszej szkoły. Program całego przedsięwzięcia zawierał w sobie licytację przedmiotów, przedstawienie organizowane przez trzecią klasę maturalną humanistyczno-teatralną, występy uczniów oraz wisienkę na torcie — film, stworzony przez naszą utalentowaną społeczność.

Koncert rozpoczął się bardzo udaną licytacją przedmiotów, poprowadzoną przez Justyna Bilskiego i Ryszarda Grzywacza — nauczycieli z naszego liceum. Byli głównymi tworzącymi scenariusz i prowadzącymi. Następną część zaczęli właśnie oni, szukając w snach patrona Norwida… Za nim go wyśnili, mieli do czynienia z innymi marzeniami sennymi, takimi jak występy uczniów, w których mieli okazję ukazać swoje wyjątkowe talenty. Właśnie w taki sposób pokazał nam się zespół Sorter, który zagrał kilka piosenek, a w jego skład wchodzą: Ewa Kobielska, Andrzej Bojarski, Patryk Kozak, Miłosz Tartak i Igor Januszkiewicz. Pojawił się też zespół taneczny Szkoły Tańca Beaty i Tomasza Tabor w Jeleniej Górze. Również z tematyką taneczną pojawiła się Ewelina Pałka. Zaśpiewała dla nas jeszcze Anna Kędzior, Agnieszka Biełousow, Kinga Wrzosal, Zuzanna Banasiak i Martyna Jeziorska.

Klasa humanistyczno-teatralna, recytowała w swojej sztuce słowa Cypriana Kamila Norwida, podkreślając swoje marzenie wolności. Wykrzyczeli swoje uczucia, dorabiając do nich sceny pasujące do tekstu, przybrali również pozy do historycznych zdjęć i obrazów. Niesamowicie zwizualizowana i utalentowana młodzież dała wszystkim widzom wspaniałą lekcję historii.

Jeżeli kogoś nie było na koncercie, a bardzo chciałby obejrzeć koncert to może je obejrzeć na YouTube, dzięki panu Jerzemu Bilskiemu:

Ostatnim segmentem był dziesięciominutowy seans filmu, który nakręcili uczniowie naszej szkoły, niesamowita ekipa z Trójkątu Filmowego, czyli Filip Doroszuk, Mateusz Sopinka, Stanisław Słowikowski, Jakub Iglewski, Martyna Pelc i Andrzej Bojarski. „Gdzie jest Norwid?” to komedia, opowiadająca o imprezujących wieszczach — Adamie Mickiewiczu, Juliuszu Słowackim i Zygmuncie Krasińskim, którzy balując w urodziny Cypriana Kamila Norwida go… zgubili? Jeżeli chcecie państwo zapoznać się z wyżej opisanym dziełem, jest ono do obejrzenia na serwisie YouTube:

Cały koncert zakończył się sukcesem, widownia była szczególnie zadowolona, nagradzając występujących ogromnymi brawami. Miejmy nadzieję, że do przyszłego koncertu zleci jak najszybciej i znów będziemy mogli podziwiać tą zwykłą z pierwszego wrażenia młodzież, jednak z niezwykłymi talentami!

Poniżej galeria zdjęć z koncertu:

 

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *