DZIENNIKARSKIE POROZUMIENIE NORWIDA I KPSW

Loading

Dnia 26 marca 2018 dyr. II LO im. C. K. Norwida Iwona Kumek i Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze  dr Beata Teleżka zawarły oficjalne porozumienie o współpracy.
Porozumienie ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami. Wymiana doświadczeń naukowych trwa już od kilkunastu miesięcy i póki co dotyczy przede wszystkim uczniów z klas humanistycznych, realizujących programy dziennikarskie i studentów Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych (dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz filologii).

Profesorowie KPSW goszczą z wykładami i warsztatami w murach Norwida, z kolei uczniowie chętnie korzystają z zaplecza dydaktycznego i technicznego uczelni. Liceum poszerza zatem swą ofertę edukacyjną i staje się bardziej atrakcyjne dla uczniów, bo ci mogą korzystać chociażby z dobrze wyposażonego i działającego od siedmiu lat zaplecza radiowego. Nie do przecenienia jest także wymiana doświadczeń pomiędzy studentami a uczniami. Kilkoro licealistów weszło  do zespołu redakcyjnego Akademickiej Rozgłośni Radiowej „Radio Nagłos” i w ramach zajęć biorą udział w warsztatach dziennikarstwa radiowego. Katarzyna Nowocień i Aleksandra Czekańska oraz Klaudia Jagiełło (uczennice Norwida) prowadzą swoje autorskie audycje. Współpraca pomiędzy placówkami stwarza szansę na kształcenie kompetencji humanistycznych dziennikarskich i społecznych.

Inny współrealizowany projekt to Narodowe Czytanie, które w tym wypadku nabiera charakteru dziennikarskiego i skutkuje powstaniem radiowych opracowań fragmentów wielkiej polskiej literatury. W roku 2017 były to dialogi „Wesela” S. Wyspiańskiego, nagrane i zmontowane w studenckim „Radiu Nagłos”.

Za koordynowanie działań i dobry klimat współpracy odpowiada Ewelina Zwolińska – nauczycielka języka polskiego, prowadząca także warsztaty dziennikarskie. Ze strony KPSW współpracą zajmuje się dr Jerzy Widerski.

Podpisane porozumienie to zielone światło dla kolejnych partnerskich projektów i edukacyjnych przedsięwzięć realizowanych z myślą o licealistach i studentach.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *