KOŁO FILMOWE ZAPRASZA NA KOLEJNY SEANS W RAMACH „KINA NA TEMAT”

Loading

Koło filmowe zaprasza na kolejny seans w ramach „Kina na temat”. Tym razem oglądać będziemy najnowszy film Łukasza Palkowskiego ( „Bogowie”, „Belfer”) pt.:”Najlepszy”.

Seans odbędzie się 28 listopada w kinie „Helios” o godz.16.00. Bilety  13 zł.

Pieniądze należy wpłacać do p. E. Zwolińskiej lub H. Lejczak do poniedziałku włącznie.

„Najlepszy” to film zainspirowany niezwykłą historią Jerzego Górskiego ( w tej roli Jakub Gierszał ) legnickiego narkomana, późniejszego polskiego triathlonisty,  który w 1990 roku zdobył w Alabamie tytuł  „Podwójnego Ironmana”.

To film o tryumfie człowieka ciężko pracującego nad tym, by pokonać dręczące go demony. Według opinii wielu osób – największym wrogiem Górskiego był przede wszystkim on sam.

Palkowski pokazuje do czego jest zdolny każdy z nas. Reżyser sugeruje, że jesteśmy w stanie osiągnąć w swoim  życiu niemal wszystko- pod dwoma wszakże warunkami: musimy wyznaczyć sobie wyrazisty cel i znaleźć wsparcie u osób, z którymi związał nas los. Ten drugi warunek może być już niestety dziełem przypadku. Górski znalazł w swoim otoczeniu osoby, które pomogły mu odnieść spektakularne zwycięstwa. Paradoksalnie najważniejsze nie dotyczyło wcale przygotowań do udziału w maratonie śmierci.

W filmie obok Jakuba Gierszała zagrali również: Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Tomasz Kot („Bogowie”), Kamila Kamińska, która na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymała nagrodę za profesjonalny debiut aktorski. W Marka Kotańskiego znakomicie wcielił się Janusz Gajos. (Według mnie najlepsza, choć drugoplanowa kreacja).

Arkadiusz Jakubik, który podczas majowego spotkania w naszej szkole bardzo zachęcał nas do obejrzenia tego filmu, ze swadą zagrał trenera Jerzego Górskiego.

To obraz dynamiczny, dobrze zmontowany, nasycony muzyką, prawdziwy.

Sam Jerzy Górski wspominał w wywiadach o nieświadomym trzymaniu kciuków za głównego bohatera.

„Najlepszy”nagrodzony został „Złotym Klakierem”, czyli nagrodą Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu na 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Oklaski trwały 7 minut i 57 sekund!! Trzeba ten film zobaczyć.  Halina Lejczak

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *