Lekcja z Mistrzem- Rafał Fronia

Loading

W ramach norwidowskich „Lekcji z Mistrzem” 7 grudnia 2017r. mieliśmy zaszczyt gościć  Rafała Fronię, uczestnika Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.

Oprócz tego, że mieszka w Jeleniej Górze przede wszystkim jest himalaistą, podróżnikiem, biega maratony, razem z kilkorgiem przyjaciół założył stowarzyszenie “Źródła życia dla Afryki”, którego celem była budowa studni w Afryce, co opisał jako współautor w książce -“Studnia w Kamerunie – opowiadania z gór”.  Zdobywca ośmiotysięczników Gasherbrum II i Lhotse (tegoroczna majowa wyprawa).

Uczestniczył w  wielu wyprawach w najwyższe góry, w tym w zimowej wyprawie PZA PHZ na Broad Peak 2010/2011, oraz innych m.in. na Nanga Parbat, Dhaulagiri, Pik Lenina i BaruntsePodczas spotkania mogliśmy zobaczyć i usłyszeć  jak, od niemal samego początku, wygląda organizacja wyprawy na przykładzie zimowej wyprawy na Broad Peak w 2011r., począwszy od przygotowania sprzętu, transportu, formalności, które są konieczne aby uzyskać pozwolenie na poprowadzenie wyprawy na terenie obcego państwa, po odnalezienie się w nieprzewidywalnych często warunkach pogodowych i fizycznych trasy.

Opowiedział również o warunkach życia ludzi w krajach, przez które wiodły jego górskie szlaki. Obecna wyprawa,  zimowa próba zdobycia K2 jest jedną z największych ekspedycji wysokogórskich w historii Polski, dzięki niej Polacy maja szansę dokonania tego, czego do tej pory nikt jeszcze nie osiągnął w światowym himalaizmie.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *