Maraton Listów Amnesty International

Loading

Dnia 7 grudnia 2017r. blisko osiemdziesięciu uczniów naszej szkoły, wspomaganych przez klasę 7A ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz grupę uczniów z liceum katolickiego, wzięło udział w maratonie pisania listów Amnesty International.

Spotkanie rozpoczął Rafał Fronia, polski podróżnik, himalaista i działacz społeczny. Opowiadał o wyprawach do odległych krain i o przygotowaniach do kolejnej ekspedycji, której celem będzie zimowe wejście na K2. Barwna opowieść Mistrza przeplatana była informacjami o życiu i położeniu ludności afrykańskich i azjatyckich krajów. Nie zabrakło w niej odniesień do kwestii przestrzegania praw człowieka.

Po krótkiej przerwie rolę prowadzących przejęli uczniowie klas 2A i 3A, którzy zaprezentowali sylwetki bohaterów tegorocznego maratonu. Przy stolikach szybko utworzyły się grupy młodzieży, które z ogromnym zapałem i wytrwałością pisały listy w szczytnym celu. Rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – napisaliśmy 571 listów, które mają szansę uratować czyjeś życie, czy też poprawić los osób represjonowanych.

Maraton, który w Norwidzie jest już tradycją, to niezwykle prosta sposobność czynienia dobra, dania czegoś od siebie drugiemu człowiekowi, który potrzebuje naszego wsparcia. Wszystkim uczestnikom i organizatorom serdeczne, wielkie dzięki – jesteście wielcy J

Do zobaczenia na kolejnym maratonie

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *