MISTRZOWIE Z NORWIDA

Loading

Chlubą II L O im C. K. Norwida są nie tylko uczniowie osiągający sukcesy w dziedzinach naukowych, ale także sportowcy – mistrzyni świata : Klaudia Wienke, mistrzowie Polski: Mateusz Furman i Kacper Mieszkowski uczą się w Norwidzie, bo to Szkoła, przyjazna uczniom ich pokroju. Tu znajdują zrozumienie, dzięki któremu mogą rozwijać swoje pasje, mając szanse na dobrze zdaną maturę.
Liceum to miejsce, które służy przede wszystkim nauce i przygotowaniu do dorosłego życia oraz dobrego zdania egzaminu dojrzałości-matury. W cieplickim Norwidzie uczniowie nie tylko zdobywają teoretyczną wiedzę, ale również rozwijają się w różnych dziedzinach m.in. w sporcie. Klaudia Wienke i Kacper Mieszkowski uczniowie klasy 2F oraz Mateusz Furman z klasy 3c mogą poszczycić się sportowym złotym runem.

Klaudia 22 października 2017 roku zdobyła 1 miejsce na zasadach kick light w kategorii do 60 kg. na Mistrzostwach Świata WFNC w Niemczech. „Trenuję od półtora roku, wymaga to ode mnie dużo pracy, kondycji, cierpliwości i pokory” – mówi młoda mistrzyni.

Z kolei Mateusz Furmam  4 listopada 2017 r. w Gliwicach na II Otwartych Mistrzostwach Polski WFMC w formule low-kick po raz drugi  wywalczył tytuł mistrza Polski . „Trudno pogodzić wyczynowy sport z nauką, ale dzięki wsparciu i pomocy rodziny i nauczycieli jest to możliwe” – potwierdza Mateusz Furman – tegoroczny maturzysta, uczeń klasy o profilu matematyczno – fizycznym.

Mistrzowską formę  prezentuje także Kacper Mieszkowski – V-ce Mistrz Polski w klasie MX QUAD OPEN” . „ Sukces nie przychodzi sam, wygrana wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń – stwierdza Kacper – uczeń klasy 2F, który nie spoczywa na laurach, bo ma w planach wziąć udział w Mistrzostwach Polski i Europy w nadchodzącym sezonie 2018.

Uczący mistrzów nauczyciele jednogłośnie podkreślają, że ich podopieczni, mimo mnóstwa treningów i startów w zawodach, są w stanie sprostać nie małym przecież wymaganiom i nie zdarzało im się usprawiedliwiać nieprzygotowań swą działalnością sportową. Świadczy to o ich odpowiedzialności i dojrzałości..

Uczniowie Norwida mierzą wysoko. Potrafią pogodzić zajęcia pozalekcyjne z obowiązkami szkolnymi. Ich pasja, determinacja i siła charakteru udziela się innym uczniom. Cieszymy się, że mamy ich wśród nas.

Autorki: Kalina Jaśko, Diana Kumuć,  klasa 1a

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *