NORWID NA ROWERZE

Loading

28 września 2017 roku klasa 2C pod przewodnictwem Pań:  Eweliny Zwolińskiej i Luizy Morcinek, wybrała się na trzecią w historii Szkoły wycieczkę z cyklu “Rowerem do Średniowiecza”.

Z samego rana  spotkaliśmy się pod Szkołą, na szczęście każdy dojechał na czas więc  punktualnie wyruszyliśmy w dalszą drogę. Naszym celem była Wieża Książęca w Siedlęcinie, żeby się tam dostać, musieliśmy najpierw przedrzeć się przez ruchliwe ulice miasta, jechaliśmy dosyć szybko więc po kilkunastu minutach znaleźliśmy się na malowniczej ścieżce prowadzącej prosto na “Perłę Zachodu”. Do pięknych widoków idealnie wpasował się jeden z uczniów, jadący na “Złotym Rowerze”, który prawie codziennie można zobaczyć przed naszą Szkołą. Pierwszą, krótką przerwę mieliśmy na Perle Zachodu, więc po chwili odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Do celu dojechaliśmy w zaledwie kilka minut, ponieważ prawie cały czas jechaliśmy z górki.

W Wieży Książęcej czekał już na nas przewodnik, który oprowadził nas po całym budynku. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat budowy oraz funkcjonowania całej twierdzy, mogliśmy również zobaczyć średniowieczne malowidła ścienne dotyczące motywu memento morii oraz historii rycerza Lancelota i królowej Ginewry. Po zwiedzaniu znaleźliśmy chwilę na zrobienie kilku zdjęć w celu upamiętnienia tej nietypowej wyprawy.

Około południa ruszyliśmy w drogę powrotną, niestety trzeba było podjechać pod górę, z której wcześniej tak przyjemnie się zjeżdżało, dlatego po dotarciu na szczyt mieliśmy krótką przerwę, podczas której zrobiliśmy kilka kolejnych zdjęć. Po kilku minutach odpoczynku udaliśmy się już prosto do miejsca, w którym zakończyliśmy naszą wycieczkę.

Na szczęście przez cały dzień towarzyszyła nam idealna pogoda, na którą długo czekaliśmy. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się wiele na temat średniowiecznej wieży, ale przede wszystkim wspólnie spędziliśmy czas, który zapamiętamy na długo.

Łukasz Hoja kl. 2c

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *