NORWID NA WARSZTATACH W RADIU „NAGŁOS”

Loading

14 listopada uczniowie z klasy 1a w składzie, który na co dzień rozbudza szkołę muzyką ze szkolnego radiowęzła, mieli okazję wziąć udział w warsztatach, które poprowadził  Sebastian Wysoczański – prezenter Muzycznego Radia.

Podczas spotkania poznaliśmy radio od podszewki. Sebastian (bo tak kazał się zwracać) zaczarował nas informacjami dotyczącymi  przede wszystkim spraw technicznych. Opowiadał jak wygląda praca radiowca oraz jak dużą rolę odgrywa dziennikarstwo w życiu.

Podkreślał również, że styczność z radiem w naszym wieku jest cennym doświadczeniem, które buduje nasze kompetencje medialne i społeczne. Tym samym zachęcał nas do zaangażowania się w pracę radia „Nagłos”.

Warsztaty te to wynik współpracy pomiędzy naszym liceum a KPSW w Jeleniej Górze.  Nasi koledzy: Kasia Nowocień, Iga Maczuga, Ola Czekańska i Hubert Rams prowadzą już w Radiu Nagłos swoje autorskie audycje,  tam też  realizowany był projekt Norwid czyta Wyspiańskiego. W planach są wykłady i warsztaty prowadzone przez wykładowców KPSW w murach naszego liceum.

Z warsztatów wyszliśmy pod ogromnym wrażeniem i czekamy z niecierpliwością na kolejne!

Pozdrawiam, Klaudia Jagiełło 1a

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *