KOLEJNY SLAM POETYCKI

Loading

Każdy ostatni piątek miesiąca w Norwidzie jest magiczny. Nie dlatego, że jest piątkiem, a po piątku jest sobota. Wszystko przez to, że nauczyciele, uczniowie i osoby spoza szkoły spotykają się w Norwidowskim holu o 18:00, by wspólnie słuchać wierszy, muzycznych wystąpień i przyjemnie spędzić czas.

30 listopada 2018 roku odbyła się 26. edycja Slamów Poetyckich. Na samym początku prowadzące – Kasia Nowocień i Ola Czekańska zapoznały widownie z ideą slamów i po krótkim wprowadzeniu przyszedł czas na występ. Pierwsza na scenie pojawiła się Hania Sokolińska z klasy 1D, która zaśpiewała utwór “Wilcza zamieć”. Piękne wykonanie sprawiło, że już na początku większość zebranych poczuła ciarki przechodzące po całym ciele. Następny segment poświęcony został konkurencji wierszy anonimowych. W konkurencji tej zwyciężył wiersz pt. “Cisza i słowa”, autorstwa Wiktorii Cegły z klasy 1A, który został wybrany niemal jednogłośnie. Po uroczystym rozdaniu nagród przyszedł czas na kolejne przedstawienie muzyczne. Tym razem publikę swoim głosem zaszczyciła Ewa Kobielska, uczennica 1A, która wzruszyła słuchaczy wykonaniem piosenki “Nie wiem, czym jest miłość”. Tłum podziękował gromkimi brawami i przyszedł czas na pojedynek slamerów. Odczytania swoich prac podjęła się trójka śmiałków. Finałowe starcie pomiędzy autorami było zacięte. Z pojedynku zwycięsko wyszedł Jakub „Jaszczur” Kasprzak, który wygrał niewielką przewagą głosów. Ostatnią piosenkę pt. “Tango rzeź” przedstawiła Adrianna Czystołowska, pobudzając publiczność energicznym wykonaniem. Ożywiona widownia nagrodziła finałowy występ donośnymi owacjami.

Slamy zakończyły się niespodziewanym wręczeniem specjalnej nagrody dla Jakuba Kasprzaka i prowadzących. Dodatkowe nagrody ufundował sponsor tej edycji – Escape Room @House Of Mystery i @Skylab Music Club – sponsorom wielkie dzięki.

Norwidowskie Slamy Poetyckie po raz kolejny przyciągnęły rzeszę uczniów i dorosłych. Był to wspaniały wieczór, pełen emocji, ale spędzony w rodzinnej atmosferze. Gratulacje należą się nie tylko zwycięzcom, lecz także wszystkim tym, którzy zgłosili swoje prace, dziewczynom, które potrafią z głosem robić cuda oraz prowadzącym. Podziękować warto także publiczności, bez której slamy nie wyglądałyby tak, jak wyglądają. To doprawdy niepowtarzalne wydarzenie, które warto zobaczyć na własne oczy, aby osobiście odczuć tę wspaniałą atmosferę. Gorąco zachęcamy do przyjścia na kolejną edycję, wysłuchania głosów młodego pokolenia i życzymy powodzenia wszystkim przyszłym slamerom.

Z.Kędzior, J.Pleskacz, W.Cegła 1A

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *