NORWID NA KROKUS JAZZ FESTIWAL

Loading

Szanowni Państwo! Festiwal Krokus Jazz ma zaszczyt przedstawić Ambrose Akinmusire Quartet! – tymi słowy przywitał widownię starszy pan w brązowej marynarce 20 października w Jeleniogórskim Centrum Kultury o godzinie 20:19.

Święte prawo wszystkich dobrych koncertów mówi, że nie należy zaczynać ich punktualnie – choć JCK często ociera się o łamanie tego przepisu. Po tym krótkim wstępie na scenie pojawili się oni – czterej muzycy, a każdy z nich miał inny kolor skóry. Trębacz wyszedł na środek, spoglądając na tłum fanów jazzu przed sobą. “Wow” – skomentował z lekkim uśmiechem. Podziękował owemu tłumowi za przybycie, dodał kilka słów o swojej muzyce – a chwilę później z jego trąbki popłynęły pierwsze dźwięki. Instrument w dłoniach Ambrose’a Akinmusire był niczym czarodziejska różdżka – wszyscy jak zahipnotyzowani wsłuchiwali się w kolejne nuty. Gdy dołączyli do niego inni muzycy – Harris Raghavan ze swoim kontrabasem, perkusista Justin Brown i grający na fortepianie Samuel Harris – magia przesyciła powietrze. Oświetlenie, odpowiednio dobrane do poszczególnych kawałków, dodawało całości uroku. Aż żal było, kiedy nastąpił koniec, choć muzycy zgodzili się na bis.

Niepomierna była nasza radość, gdy bez problemu udało nam się dostać za kulisy, porozmawiać z artystami oraz otrzymać autografy oraz zrobić sobie zdjęcie z Akinmusire. Ekscytacja buzowała w nas jeszcze długo po wyjściu z JCK – to był naprawdę niesamowity, wspaniały koncert. Cieszę się, że dane mi było uczestniczyć w takim wydarzeniu jak Krokus Jazz Festiwal.

Dziękujemy Dyrekcji JCK za współpracę w realizacji projektu „Dziennikarskie legitymacje” w ramach warsztatów dziennikarskich.

Zuzia Klimentowska 1a

Fot. Krzysztof Patronik 1a

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *