NORWID W BWA

Loading

Niedawno Jeleniogórskie Biuro Wystaw Artystycznych udostępniło pasjonatom sztuki fotograficznej wystawę prac Ewy Andrzejewskiej oraz Wojciecha Zawadzkiego, których nie ma już wśród nas.
Dnia 28 września 2018 r. wraz z moja klasą 1D i Panią Haliną Lejczak udaliśmy się do BWA na ulicy Długiej w Jeleniej Górze, aby obejrzeć prezentacje najwyższej klasy zdjęć górskich. Fotografie rozmieszczono na dwóch piętrach tak, by można było swobodnie obejrzeć wszystkie zdjęcia. Wystawa była wyjątkowa ze względu na to, że artyści dorastali w naszym mieście i potrafili dostrzec wyjątkowość miejsc, które nas otaczają na co dzień, a my przez natłok zajęć nie jesteśmy w stanie ich dostrzec. Większość prac Ewy Andrzejewskiej jest wykonana techniką sepii, co dodaje charakteru fotografiom.
Wojciech Zawadzki wybierał zdjęcia czarno- białe.
Ich fotografie są wyjątkowe, ponieważ w zrobienie każdego zdjęcia musieli włożyć wiele trudu ze względu na ciężkie warunki panujące w górach, które fotografowali. Aby wykonać zadanie musieli wnosić wiele sprzętu fotograficznego: aparaty, statywy. Zdjęcia były robione na kliszach.
Swoimi pracami bardzo mi zaimponowali. Na wystawie można zobaczyć ponad 100 fotografii wśród których znajdują się pierwsze prace Wojciecha Zawadzkiego.
Podobała mi się wystawa prac Ewy Andrzejewskiej oraz Wojciecha Zawadzkiego głównie ze względu na to, że fotografowali miejsca znajdujące się w naszym otoczeniu. Niestety nie umiałam zrozumieć artystycznej wizji niektórych zdjęć. Mam nadzieję, że za kilka lat będę mogła zobaczyć jeszcze raz prace tych artystów i spojrzeć na nie inaczej.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *