NORWID W NIEMCZECH!

Loading

W dniach 25.11 – 02.12.2018 roku nasi uczniowie pod opieką pani Jolanty Schmidel aktywnie uczestniczyli w seminarium historyczno – kulturoznawczym w Ośrodku Kulturalno – Edukacyjnym Domu Śląskiego, które odbywało się w malowniczej miejscowości Königswinter nieopodal Bonn.

Program seminarium obejmował prelekcje i wykłady na temat historii Śląska, wizytę w Parlamencie Wspólnoty Niemieckojęzycznej w Belgii, w Muzeum Historii Niemiec w Kolonii oraz rozgłośni Deutsche Welle w Bonn. Uczestnicy zwiedzili także katedry w Kolonii i Akwizgranie oraz zamek Augustusburg, zaliczany do światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Dodatkową atrakcję wyjazdu stanowiły odbywające się w każdym niemieckim mieście jarmarki bożonarodzeniowe, podczas których uczniowie mogli zapoznać się z tradycją i kulturą Niemiec.

Seminarium zakończyły prezentacje przygotowane przez uczestników w języku niemieckim poświęcone miejscu Polski w Unii Europejskiej, tożsamości narodowej, stereotypom polsko – niemieckim, śląskim pisarzom i myślicielom oraz Śląsku jako krajobrazowi kulturowemu.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *