NORWID Z DZIENNIKARSKIMI LEGITYMACJAMI NA NA KONCERT DARII ZAWIAŁOW

Loading

Dnia 23.02.2019 r. miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w koncercie Darii Zawiałow, który odbył się w Jeleniogórskim Centrum Kultury.
Artystka jest dość młodą wokalistką, a mimo to ma duże obycie sceniczne. W 2017 r. wydała swoją debiutancką płytę pt.: ,,A kysz!”, dzięki której rok później została nagrodzona dwoma Fryderykami za najlepszy alternatywny album oraz debiut roku. Na samej płycie znajdują się ciekawe brzmienia zachowane w klimatach alternatywnego popu i lirycznych tekstów. Już niedługo, bo 8 marca wyjdzie jej drugi album pt.: ,,Helsinki”.
Osoby, które były na koncercie miały wielkie szczęście usłyszenia jako pierwsze utworów z nowej płyty. Oczywiście nie zabrakło piosenek z pierwszego albumu, bo jak powiedziała sama Daria, nie chce zawieźć wiernych fanów tej płyty. Koncert zaczął się jednak od utworu pochodzącego z nowego albumu, publiczność była trochę zdezorientowana lecz po zakończeniu piosenki, artystka szybko spieszyła z wyjaśnieniami. Po tym jak wszyscy dowiedzieli się, że główny materiał będzie pochodził z nowej płyty, na publiczności zapanowała euforia i tą wiadomość wynagrodzono gromkimi oklaskami. Minusem było to, że wszystkie miejsca były siedzące, co uniemożliwiało swobodną zabawę.

Daria zauważając to, poprzez swoje humorystyczne wypowiedzi starała się zmniejszyć dystans między odbiorcami a artystą oraz zachęciła do zabawy. Kolejność utworów pozwoliła na tworzenie coraz lepszej atmosfery. Wszyscy na tyle dobrze się rozbawili, że koncert nie mógł zakończyć się bez bisu, na którym wykonano najnowszy singiel pochodzący z nowej płyty pt.: ,,Szarówka”.
Możliwość uczestnictwa w tym koncercie była niesamowitą przyjemnością oraz ogromem dobrej energii i zabawy. Wszystkich zachęcam do zapoznania się z działalnością artystyczną Darii Zawiałow, bo uważam, że jest to dobra odskocznia od wszechobecnie otaczającej nas komercyjnej muzyki.

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji JCK w Jeleniej Górze za współpracę z Naszą Szkołą.

Ada Czystołowska IIa

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *