ZAWIESZENIE ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH DO 26 KWIETNIA 2020

Loading

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice oraz uczniowie,

zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia w szkole zostają nadal zawieszone do 26 kwietnia b.r. Powodem jest konieczność zapobieżenia rozprzestrzeniania się koronowirusa.

Jednocześnie informujemy, że nie jest to okres ferii dla młodzieży, a konieczna przerwa w zajęciach w szkole, dlatego prosimy o to, by uczniowie unikali przebywania w większych grupach i skupiskach, starali się ten czas spędzać w domach. Nauczyciele pozostający do dyspozycji szkoły – będą starali się kontaktować z uczniami, rekomendując różne – indywidualne formy nauki. Dlatego prosimy, aby platformą do porozumiewania się był dziennik lekcyjny oraz inne możliwości komunikowania się zdalnego.

W dniu 10 kwietnia b.r. Minister Edukacji Narodowej podpisał zmiany w rozporządzeniu z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zmiany dotyczą m.in. egzaminów zewnętrznych oraz rekrutacji do szkół w bieżącym roku szkolnym. Zamieszczamy wersję podpisaną przez Ministra wraz z uzasadnieniem. W chwili obecnej (14 kwietnia) rozporządzenie nie jest jeszcze ogłoszone w Dzienniku Ustaw i nie zostało zamieszczone w Internetowym Systemie Aktów Prawnych. Prosimy o śledzenie tej strony, gdyż dzień publikacji będzie dniem wejścia rozporządzenia w życie.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *