SUKCES UCZENNIC NORWIDA BERLIN2019

Loading

Międzynarodowy Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży „Młodzież pisze wiersze” jest organizowany już po raz siódmy przez Stowarzyszenie „Polki w Gospodarce i Kulturze” oraz Polskie Towarzystwo Szkolne “Oświata”.

Organizatorzy otrzymali 192 zgłoszenia z Polski, Niemiec, Danii, Islandii i Luksemburga. 12-osobowe Jury pod przewodnictwem pisarki i dziennikarki Doroty Danielewicz-Kerski obradowało nad nadesłanymi wierszami autorskimi i tłumaczeniami ulubionych wierszy.

       Z wielką radością pragniemy poinformować o sukcesie Sary Kowalewskiej z kl. II F uczennicy p. Ryszarda Grzywacza oraz Narine Kuczyńskiej z kl. III E, uczennicy p. Jolanty Schmidel. Sara zdobyła pierwsze miejsce za swój autorski wiersz pt. „Rozterki motyla”. Autorskie tłumaczenie Narine otrzymało trzecią nagrodę. Uczennica przetłumaczyła na język niemiecki wiersz pt.: „Niektórzy lubią poezję” Wisławy Szymborskiej.

Laureatki wraz z opiekunką Panią Jolantą Schmidel zostały zaproszone na weekend do Berlina na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów oraz prezentację wierszy laureatów, która odbędzie się w sobotę – 21 września 2019 r.  w Domu Poezji. Zwyciężczyniom zostanie sfinansowana podróż oraz zapewnione noclegi z pełnym wyżywieniem.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *