DO JUTRA JESZCZE MOŻNA ZAGŁOSOWAĆ NA NASZYCH FILMOWCÓW!

Loading

/materiał z nj24.pl/

Czterech uczniów II LO im. Norwida, realizujących swoje filmowe pasje w licealnym klubie „Trójkąt filmowy”, tegoroczną wiosnę mogą uznać za wyjątkowo udaną. Trzy ich filmy biorą udział w poważnych konkursach filmowych. W konkursie TVN Fabuła mogą im pomóc także nasi czytelnicy. Trzeba tylko oddać głos w plebiscycie na najlepszy film.

Na razie wygląda to tak...
Na razie wygląda to tak…

Paweł i Mateusz Sopinka, Jakub Iglewski oraz Stanisław Słowikowski czas epidemicznych ograniczeń wykorzystywali także na przygotowanie filmów krótkometrażowych. Udało się na tyle, że trzy ich produkcje znalazły uznanie w konkursach filmowych. Dwa filmy – „Musisz mi pomóc” i „Emit, czyli skomplikowana, prosta historia” zostały zakwalifikowane do prestiżowego, najstarszego w Polsce (67. edycja) konkursu filmów niezależnych – Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. Profesora Henryka Kluby, gdzie rywalizują z 25 innymi filmami w kategorii „film amatorski”. Rozstrzygnięcie konkursu 10 czerwca.
Z kolei film „Tym sposobem uwiedziesz każdą kobietę” (norwidowa ekipa filmowa zrealizowała go z okazji Dnia Kobiet) już został wyróżniony w zorganizowanym przez TVN Fabuła Festiwalu  Filmów w Czasie Kwarantanny – Kino 2021. Nowe Historie. Tym wyróżnieniem jest emisja filmu w ogólnopolskim paśmie telewizyjnym i kwalifikacja do plebiscytu na Nagrodę Publiczności. Film, który uzyska największą ilość głosów otrzyma nagrodę specjalną w wysokości 10 tys. zł, ufundowaną przez TVN Discovery. Rywalizuje 17 filmów, a produkcja filmowców z Norwida zdobyła na razie 6 proc. głosów. W programie TVN Fabuła można go będzie zobaczyć jutro (7 maja) o godz. 13. Tylko do jutra, do godz. 12, możliwe jest jeszcze oddanie głosu na stronie
https://tvnfabula.pl/aktualnosci,3004,n/nagroda-publicznosci-kino-2021-n…
Wszystkie filmy Trójkąta Filmowego zobaczyć można na kanale Youtube:
https://www.youtube.com/results?search_query=tr%C3%B3jk%C4%85t+Filmowy

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *