NORWID W BERLINIE

Loading

18,19 i 20 września nasze laureatki: Marta Pyka z kl. 2 E oraz Sara Kowalewska z kl. 3F wraz z nauczycielką języka niemieckiego – Panią Jolantą Schmidel udały się do Berlina na 3 dniową wycieczkę na zaproszenie organizatorów Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Młodzież pisze wiersze”.

Pierwszego dnia wraz z resztą grupy zwiedzałyśmy dość nietypową aczkolwiek ciekawą wystawę fotograficzną. Sposób, w jaki uwieczniono zdjęcia pozwolił poczuć klimat odległych czasów komunizmu i zmusił do głębokich refleksji.

Po pierwszej wspólnej atrakcji wszyscy udali się do azjatyckiej restauracji, gdzie mieli okazję bliżej się zaznajomić i zrelaksować.
Kolejny dzień minął dość intensywnie. Po wycieczce do Poczdamu odbyły się wspólne warsztaty z wybitną Celiną Muzą, która odkryła przed uczestnikami sekrety pięknej dykcji i przemawiania na scenie. Dzięki takiej formie przekazu nie zapomnimy ich do końca życia! Były również warsztaty z tłumaczenia i tworzenia wierszy autorskich, które pomogą w przyszłości doskonalić tę sztukę .

Po obiedzie odbyły się prezentacje laureatów, podczas których nie zabrakło słów uznania i wzruszeń. Wyróżnienie przed tak ważnym gronem było prawdziwym zaszczytem. Korzystając z pięknej pogody, wszyscy udali się na zwiedzanie centrum stolicy Niemiec. Architektura i klimat panujący w Berlinie był wprost zachwycający.
Niedziela była niestety ostatnim dniem tego wspaniałego pobytu. Wszyscy mieli okazję być w muzeum szpiegowskim i zobaczyć rzeczy, których na co dzień nie dostrzegliby np. broń w lasce czy w parasolu… takie eksponaty można podziwiać tylko w filmach z Jamsem Bondem. Niektórzy spróbowali swych sił w pokoju laserowym, gdzie sam spryt nie wystarczył, o czym przekonali się na własnej skórze.

Moment rozstania nadszedł zdecydowanie zbyt szybko. Wspomnienia z tak wspaniałej wycieczki na pewno nie dadzą o sobie zapomnieć przez długi czas i będą zachętą do dalszego wysiłku, czyli udziału w kolejnej edycji konkursu, a ludzie, z którymi mieliśmy styczność na zawsze zagoszczą w naszej pamięci.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *