SUKCES NASZYCH UCZENNIC: Marty Pyka I Sary Kowalskiej W VIII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE LITERACKIM „Młodzież pisze wiersze”, BERLIN 2020

Loading

Międzynarodowy Konkurs Literacki „Młodzież pisze wiersze” jest organizowany już po raz ósmy przez Stowarzyszenie „Polki w Gospodarce i Kulturze” oraz Polskie Towarzystwo Szkolne “Oświata”.

Organizatorzy otrzymali 135 zgłoszeń z Polski, Niemiec i Luksemburga. 12-osobowe Jury pod przewodnictwem pisarki i dziennikarki Doroty Danielewicz-Kerski obradowało nad nadesłanymi wierszami autorskimi i tłumaczeniami ulubionych wierszy.

       Z wielką radością pragniemy poinformować o sukcesie Sary Kowalewskiej z kl. III F uczennicy p. Ryszarda Grzywacza oraz Marty Pyka z kl. II E uczennicy p. Jolanty Schmidel. Sara zdobyła trzecie miejsce za swój autorski wiersz. Tłumaczenie Marty otrzymało drugą nagrodę. Uczennica przetłumaczyła na język niemiecki wiersz pt.: „Kałuża” Wisławy Szymborskiej.

Laureatki wraz z opiekunką Panią Jolantą Schmidel zostały zaproszone na weekend do Berlina na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów oraz prezentację wierszy laureatów, która odbędzie się w sobotę – 19 września 2020 r. w Domu Poezji. Zwyciężczyniom zostanie sfinansowana podróż oraz zapewnione noclegi z pełnym wyżywieniem.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *