TANIEC TOWARZYSKI

Loading

 

Hej, jestem Nikola i chodzę do klasy 2d. Moją pasją jest taniec towarzyski, który trenuje od 5 roku życia. Taniec jest dla mnie sposobem na wyrażenie siebie i swoich emocji. Zajmuje bardzo ważne miejsce w każdym dniu. Daje mi siłę i energię do życia. Wywołuje uśmiech w każdym kroku i radość w każdym oddechem. Zmienia przeszkody w wyzwania napędzając mnie do walki o marzenia. Kiedy tańczę zapominam o wszystkim innym i przekazuję emocje, które we mnie drzemią.

Taniec towarzyski jest bardzo czasochłonny i pełen emocji. Charakteryzują go dwa style taneczne- standardowe i latynoamerykańskie. Do tańców standardowych zaliczamy walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, foxtrota i quickstepa, natomiast do tańców latynoamerykańskich chache, sambe, rumbe, paso doble i jiva. Każdemu tańcu towarzyszą inne emocje. Dojrzałość do pokazania ich przychodzi z czasem i nie jest taka prosta, na jaką wygląda.

W Polsce funkcjonują dwie federacje- FTS- Federacja Tańca Sportowego i PTT-Polskie Towarzystwo Taneczne, w których są organizowane turnieje ogólnopolskie (nie wliczając w to Otwartych Mistrzostw Polski). FTS umożliwia parom start w turniejach międzynarodowych WDSF- World Sport Federation, natomiast PTT w turniejach WDC- World Dance Council.

Trenuję we Wrocławiu w Szkole Tańca Iglica. Dojeżdżam na treningi 3-5 razy w tygodniu. Jest to ogromne poświęcenie i ciężka praca. Na każdym treningu wykorzystuję swój czas na maksa dając z siebie wszystko. Aktualnie jestem jedną z najlepszych partnerek w Polsce w moim wieku. Wiążę swoją przyszłość z tańcem powoli dążąc do celów.

Moim partnerem jest Andriy Shcherbakov, tańczymy razem od stycznia 2021 roku i jesteśmy w kategorii Youth (młodzież) 16-18 lat. Startowaliśmy w turniejach Grand Prix Polski, dzięki którym otrzymamy kwalifikację do Mistrzostw Polski. Nasz pierwszy wspólny turniej był 16.05.2021 w Krakowie, gdzie zajęliśmy 9 miejsce na 28 startujących par oraz kolejny GPP w Gogolinie 13.06.21, gdzie uplasowaliśmy się na 5 miejscu na 20 startujących par. W między czasie odbył się turniej Polish Open Championships (Otwarte Mistrzostwa Polski) 30.05.21 w Zabrzu i jesteśmy 10 parą w Polsce.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *