SLAMY 28.10.2022r.

Loading

NORWID_slamy_pazdziernik_1Kolejna edycja slamów odbyła się 28 października o godzinie 18:00. Publiczność zebrała się w holu szkoły, by posłuchać twórczości młodych poetów. Organizatorzy gorąco powitali zebranych i podziękowali za przybycie . Impreza rozpoczęła się występem Niny Kaczmarskiej i Magdaleny Deki ze swoimi autorskimi utworami. Po tym wystąpieniu nadszedł czas na wiersze anonimowe. Dwa teksty zostały wylosowane do pierwszej rundy, a czytający poezję zabrali się do pracy.

Z biegiem czasu wiersze odpadały albo przechodziły dalej, a finał zbliżał się dużymi krokami. Jeden z tekstów wyróżniał się najbardziej w swejNORWID_slamy_pazdziernik_2 odmiennej tematyce i z każdym kolejnym czytaniem wywierał coraz większy podziw u publiczności. Wyśmienity wiersz z dobrym humorem, który skradł serca zebranych, zwyciężył ! „Wielbłądy przy wodopoju” autorstwa Antosi Chojnackiej pozostaną w naszych pamięciach na długo. 

W między czasie wystąpiła Zuzanna Banasiak która zagrała na gitarze i wyśpiewała trzy piosenki- „Wehikuł czasu”, „Son of the blue sky” i „Dzieci elektrycznych gitar”, czym ożywiła publiczność. Nie spodziewaliśmy się, że Norwid potrafi tak świetnie śpiewać! 

Po emocjonującym występie, prowadzące zaprosiły na ostatni element imprezy- bitwę slamerów. Prawdopodobnie był to pierwszy raz kiedy aż tyle chętnych młodych poetów chciało wystąpić ze swoimi autorskimi tekstami przed publicznością. Slamerzy zostali dobrani w pary i na zmianę czytali swoje wiersze. Po odsłuchaniu poezji, głosem publiczności zwyciężył wiersz Sary Mangold pt. „Czerwiec”. Na sam koniec organizatorzy wręczyli nagrody autorom wygranych tekstów i podziękowali wszystkim za obecność. 

NORWID_slamy_pazdziernik_3Dziękujemy za miło spędzony czas i gratulujemy zwycięzcom ! Widzimy się na następnych slamach w listopadzie. 

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *