WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

Loading

 

 

24 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące dziennikarstwa, w których udział wzięły klasy 3A i 1A. Część o dezinformacji w internecie poprowadziła dr Oliwia Tarasewicz-Gryt a o dziennikarstwie muzycznym i pracy DJ-a opowiedział mgr Maciej Wowk.

 

O tym jak działają fake newsy dr Oliwia zaprezentowała na przykładzie kupna Twittera przez Elona Muska i tego jak jego zmiany w weryfikowaniu kont przyczyniły się do powstawania dezinformacji. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się także dlaczego chętnie podajemy dalej fake newsy oraz jak je rozpoznać. Następnie była praca w grupach, zadaniem było stworzenie plakatu zawierającego porady dla osób starszych, dzięki którym rozpoznawaliby i nie powielali fake newsów.
 
Dziennikarstwo muzyczne przedstawił mgr Maciej Wowk, który gra na eventach, między innymi tymi powstałymi we współpracy ze studentami KANS, jeleniogórskich Juwenaliach czy święcie chleba i piernika w Jaworze. Jak sam powiedział, wiedział, że będzie pracował z muzyką już od dziecka.
 
Dowiedzieliśmy się jakie cechy potrzebne są dobremu dziennikarzowi radiowemu – musi on potrafić ciekawie i szybko przekazać informacje. W radiu dziennikarze starają się jak najlepiej podawać muzykę oraz informacje między blokami reklamowymi, by było to przystępne dla słuchacza. Później, gdy pan Maciej wyjaśnił krótko jak działa mixer, ochotnicy mogli spróbować stworzyć swój mashup. Na zakończenie uczniowie dostali poradę, by odkryć w sobie predyspozycje tego co chcemy robić, by praca była wykonywana na 100% i czuć samorealizację. Pana Macieja można posłuchać po 20 w Muzycznym Radiu.
 
Warsztaty bez wątpienia były dla wszystkich ciekawym doświadczeniem. Tematy zostały przedstawione w interesujący sposób, a niektórzy mogli dzięki nim poczuć pasję do dziennikarstwa lub muzyki.
 
What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *