20 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ

Loading

20_lat_polski_w_unii_europejskiej_norwid_jelenia_gora_14Dnia 19 kwietnia w naszej szkole obchodzono „20 lat Polski w Unii Europejskiej”.

W ramach programu obchodów odbył się konkurs geograficzny o państwach UE. Wśród pytań znalazły się zagadnienia ze znajomości m.in. krain geograficznych, walut czy wybranych atrakcji turystycznych.

Uczeń kl. 3a Gracjan Hamera  podczas swojego wykładu zapoznał uczniów m.in. z zarysem historii wejścia Polski w struktury UE. Jak to Gracjan zrobił to w sposób profesjonalny.

Na holu szkolnym można było zasmakować kuchni europejskiej.

20_lat_polski_w_unii_europejskiej_norwid_jelenia_gora_7Przez cały dzień na monitorze w holu szkoły zaprezentowane zostały obiekty z Dolnego Śląska, w tym z naszego regionu, które uzyskały dofinansowanie  ze środków unijnych na swoją odbudowę czy modernizację. Prezentację przygotowała ucz. kl. 3a Oliwia Markiewicz.

Na sam koniec obchodów było grande finale, czyli pokaz występów: muzyczno- wokalno- tanecznych naszych uczniów. Wśród utworów znalazły się przeboje m.in.: U2 (wielkie brawa dla p. Haliny Lejczak, która  pomagała w wokalu swoją kl. 1a), ABB-y, Zenka, który wręcz  porwał publiczność do wspólnego20_lat_polski_w_unii_europejskiej_norwid_jelenia_gora_10 śpiewania. Każdy na długo zapamięta zatańczoną belgijkę, energetyczny can can, macarenę czy choreografię do Italo disco….. Były światełka, była energia a przede wszystkim była świetna zabawa.

Dziękuję Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się do naszych, norwidowskich obchodów jubileuszu „20 – lat Polski w UE”.

Organizator: Luiza Morcinek

PS. Czy za rok organizujemy Dzień Europejski…..??? Ja jestem na Tak…

 

What’s your Reaction?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *