Sto lat na cześć Mistrzów

W ubiegły piątek (29.05.2015r.) o godz. 11:00, w auli szkolnej II LO im. C.K. Norwida miało miejsce wyjątkowe spotkanie.  W tym roku mija 60 – letnia rocznica zdobycia przez uczniów naszego liceum tytułu Mistrza Polski Juniorów w Piłce Siatkowej. Ten Jubileusz zgromadził przede wszystkim członków złotej drużyny Mistrzów Polskich Juniorów oraz przedstawicieli Komisji Oświaty i Rady Miejskiej Jeleniej Góry . Przed rozpoczęciem wydarzenia została wyświetlona prezentacja o drużynie w czasach jej świetności.

Zebranych gości i delegacje klas przywitał prowadzący uroczystość – Sebastian Pikur. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, Iwona Kumek. Jako pierwszy z gości przemawiał Pan Stefan Bałkowski, który przybliżył zebranym początki szkolnego koła sportowego, które było pierwszym krokiem w drodze na szczyt. Kolejny mówca przedstawił  w bajeczny sposób wspomnienie wygranej Mistrzostw – umiejscawiając wydarzenie „za siedmioma górami” , szkołę określając jako „królestwo”, w której rządzi  Dyrektorka „Królowa”. A w tej całej historii byli oni, „wojowie” pod zwierzchnictwem dwóch „Magów”(Pan Feliks Kansy oraz Pan Józef Chmurzyński) ruszyli po „ złote runo” . Nie mając już nic do stracenia, dzielna drużyna ku chwale szkoły i zdziwieniu wszystkich zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorów w Piłce Siatkowej. Nie była to jednak wygrana bez wyrzeczeń, jak stwierdził następny z gości. Złota drużyna jako jedna z nielicznych na Dolnym Śląsku  trenowała ok. dwanaście razy w tygodniu, nawet w Wigilię od rana do wieczora pracowali na swój sukces. Na sam koniec głos zabrał przedstawiciel Rady Cieplic, podsumowując „baśniową” wersję wydarzenia sentencją „ I żyli długo i szczęśliwie”.

Uroczystość została zakończona odsłonięciem pamiątkowej tablicy, poświęconej zdobyciu Mistrzostwa Polski przez złotą drużynę, którą ufundował Pan Marek Rychlewski. Na zakończenie zebranym gościom zostały wręczone upominki, po czym  uczniowie odśpiewali spontaniczne „sto lat” na cześć Mistrzów. Natomiast bohaterowie dnia, zostali jeszcze zaproszeni na poczęstunek.

Całe spotkanie odbyło się w uroczystej i miłej atmosferze. Obyśmy mieli więcej taki powodów do świętowania : )

Tina Boś 2a