“W starym kinie”

13 lutego 2015 roku znów odbył się – okrzyknięty już tradycją – koncert charytatywny II LO im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Wydarzenie miało miejsce w Zdrojowym Teatrze Animacji pod dumnym tytułem “W starym kinie”.

Miałam przyjemność brać w nim udział po raz trzeci i, mimo corocznych zachwytów z mojej strony, bez wahania okrzyknęłam go najlepszym, jak do tej pory. Spektakl prowadzony był przez p. Justyna Bilskiego i p. Ryszarda Grzywacza. Ten ostatni mistrzowsko przygotował do występu klasy I B oraz II F, p. Renata Kryńska przygarnęła natomiast pod swoje skrzydła młodych wokalistów z Norwida – ale nie tylko.

Całość rozpoczęli krótkim wstępem prowadzący, którzy błyskotliwą wymianą zdań podczas koncertu dodawali mu smaku. Na scenie można było ujrzeć solistów w repertuarze z musicali: „Cabaret”, „Moulin Rouge”, czy „Chicago”, jak również utwory z filmów całkiem nowych, np. „Armagedon”. Wokalne popisy idealnie uzupełniały pełne klasy, przemyślane etiudy uczniów przygotowanych przez p. Grzywacza, mające miejsce w głębi sceny podczas trwania utworów. Pod koniec spektaklu widzowie mięli też przyjemność wesprzeć szkołę finansowo, biorąc udział w licytacji, na której można było “zdobyć” chociażby płytę Marka Napiórkowskiego z autografem.

Podczas wywiadu dla lokalnej telewizji, zapytana, co skłania uczniów do brania udziału w tego typu wydarzeniach, odpowiedź wydawała mi się oczywista; jest to dla nas niesamowita przygoda, wyzwanie, które daje nam świadomość tworzenia naprawdę dobrego, niesztampowego widowiska – z pewnością godnego wystawienia na deskach prawdziwego teatru.

Paulina Bocian 3f