Warsztaty w Karkonoskim Parku Narodowym

W dniach 3.02., 4.02. oraz 5.02. 2015 roku uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych i drugich: I B, I D, I E, II B, II D, II F pod opieką nauczycieli: mgr I. Owsiańskiej, mgr B. Piskor-Świerad, mgr E. Zwolińskiej, mgr R. Kędzior, mgr M. Bentkowskiej, mgr M. Buczyńskego uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego „ Comenius viridis”. Zajęcia odbyły się na ścieżce dydaktycznej i w Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie oraz w Centrum Informacji Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu.

Młodzież uczestniczyła w wykładach i warsztatach z zakresu edukacji ekologicznej. Uczniowie korzystali z szeregu nowoczesnych pomocy dydaktycznych, m. in. z prezentacji „Wirtualne Karkonosze”. Poruszone zostały tematy dotyczące ochrony przyrody w całych Karkonoszach oraz omówiono funkcjonowanie parków narodowych. Uczniowie zapoznali się także z przyrodą KPN poprzez zajęcia praktyczne, gdzie mieli możliwość obejrzenia pod mikroskopem wielu preparatów roślinnych i zwierzęcych występujących w Karkonoszach.  Dwie grupy wzięły także udział w „spacerze” na rakietach śnieżnych.

Dzięki projektowi uczniowie oraz nauczyciele wzbogacili swoją wiedzę ekologiczną oraz ugruntowali potrzebę ochrony karkonoskiej przyrody. Inicjatywa ta cieszyła się dużym uznaniem uczniów i nauczycieli.

Izabela Owsiańska