Wielki sukces naszej uczennicy Natalii Lizak

Sukces naszej uczennicy,  Natalii Lizak, w V Międzynarodowym Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży „Młodzież pisze wierszeBerlin 2017.

Tegoroczną edycję V Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzież pisze wiersze” zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Polki w Gospodarce i Kulturze ” oraz Polskie Towarzystwo Szkolne “Oświata” ogłoszono wiosną 2017 r.

Do końca czerwca organizatorzy otrzymali 141 zgłoszeń z Polski, Niemiec i Luksemburga. Z nadesłanych wierszy i tłumaczeń,12-osobowe Jury pod przewodnictwem pisarki Doroty Danielewicz – Kerski wyłoniło 32 laureatów.

Z wielką radością pragniemy poinformować o sukcesie Natalii Lizak z kl. III F uczennicy p. Jolanty Schmidel. Autorskie tłumaczenie Natalii otrzymało II nagrodę w swojej kategorii wiekowej, czyli do lat 19. Uczennica przetłumaczyła na język niemiecki wiersz pt.: „Smak”, który został zaprezentowany na Norwidowskim Slamie Poetyckim.

Laureatka wraz z opiekunką, Panią Jolantą Schmidel, została zaproszona na uroczystą prezentację wierszy laureatów do Berlina, która odbędzie się w sobotę ,18 listopada 2017 r.  w Teatrze Studio. W sobotę rano zaplanowano zwiedzanie Muzeum Muru Berlińskiego. Następnie odbędą się 2 – godzinne warsztaty kreatywnego pisania z pisarką Dorotą Danielewicz – Kerski. Na niedzielę przewidziane jest zwiedzanie miasta z przewodnikiem i wizyta w muzeum przyrodniczym. Natalii zostanie sfinansowana podróż oraz zapewniony nocleg, pełne wyżywienie i bilety na przejazdy po Berlinie.  Gratulacje!!!