Wiktor Staszak z klasy 1 D na Mistrzostwach Świata w Biegach na Orientację

Reprezentacja Jeleniej Góry będzie najliczniejszą w ekipie reprezentującej Polskę w tym nasz uczeń Wiktor Staszak z klasy 1D,w rozpoczynających się w przyszłym tygodniu w Turcji Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Biegach na Orientację.
Wyjazd młodych jeleniogórzan nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania rodziców i opiekunów, którzy szukali wszelkiego możliwego wsparcia i darczyńców, dzięki którym udało się uzbierać potrzebną kwotę.

Największym problemem dla jeleniogórskich zawodników była bariera finansowa udziału w Mistrzostwach Świata. Koszty przejazdów, przelotów, ubezpieczeń, wpisowego, przygotowania strojów i inne wyniosły w przeliczeniu na jednego zawodnika około 3,5 tysiąca złotych. Opiekunowie i rodzice młodzieży zainicjowali akcję zbiórki funduszy.

Uczniowie sami przygotowali film o swojej sportowej pasji, który wraz z apelem o wsparcie trafił na stronę polakpotrafi.pl. Za pośrednictwem portalu udało się zebrać ponad 3000 złotych.

Mistrzostwa BnO w tureckim Kemer w Antalyi rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Czternastoosobowa reprezentacja Jeleniej Góry będzie chyba najliczniejszą ekipą polskiej delegacji liczącej łącznie 46 osób (z pozostałych regionów Polski). klub MKS Paulinum czwórkę biegaczy w kategoriach indywidualnych.
Trener biegaczy, Romuald Ożarski uważa, że zawodnicy są dobrze przygotowani do mistrzostw, a przede wszystkim bardzo zmotywowani i dzięki temu stać ich na dobre wyniki.
Trzymamy kciuki.