X Slam poetycki w Norwidzie

Październikowy Norwidowski Slam Poetycki Różnorodność gatunkowa, tematyczna i nastrojowa; znany jeleniogórski poeta – Grzegorz Nowicki oraz norwidowskie talenty literackie i muzyczne a do tego interesujący konferansjerzy  i cudowna slamowa publiczność – to wszystko zadziało się w październikowy, piątkowy wieczór w holu szkoły. 

Gość Specjalny – Grzegorz Nowicki, poeta mieszkający w Jeleniej Górze, odczytał bajkę  z „lokowaniem produktu”  o miłości bolesławieckego dzbanka do herbaty  i filiżanki. Dla publiczności slamowej ważne też były wskazówki, jak tworzyć poezję: „kiedy piszesz o górze, stań się nią” . To jedna z rad doświadczonego poety.

W kategorii wierszy anonimowych rywalizowało 7 utworów. W finale ocenie publiczności zostały poddane wiersze pt. “Strach” i “Pośród gwiazd”. Zwycięzcą tej kategorii został Gabryś z 2a z impresjonistycznym  wierszem “Pośród gwiazd”, czego serdecznie mu gratulujemy! 

Do licznego i zacnego grona satelitów slamowych należy oczywiście Angelika Bojko, która to i tym razem dała popis swoich literackich umiejętności, tworząc na poczekaniu balladę z podanych przez publiczność słów, np.: „tęcza” “darń” i “George”. Główna myśl wiersza, czyli “las to stan umysłu”, pokazała, że o las należy dbać, bo w przeciwnym razie się on zemści (dotyczy to również Lasu Norwidowskiego).

Z kolei w kategorii Slamerów zmierzyli się Milena Grey i Mikołaj Ogórek. Ich zacięta rywalizacja zakończyła się remisem (25 głosów na oba wiersze) i podziałem nagród.

Na sam koniec poetyckich zmagań wystąpiła Martyna Jeziorska z klasy 1a, która oczarowała cudownym głosem, liryzmem i subtelnością, wyśpiewując “Wilczą zamieć”. 

Nina Kaczmarska 1a