XII Slamy za nami

Norwidowskie slamy – powszechnie już wszystkim znane –  w tym miesiącu okazały się być nieco odmienne od pozostałych. Odbyły się one bowiem w pierwszy piątek grudnia, czyli w mikołajki. Wszechobecne ozdoby świąteczne nadały wydarzeniu wyjątkowy klimat.

Wieczór poetycki nieco spontanicznie poprowadziła Ada Czystołowska, co udało jej się rewelacyjnie.

W bitwie wierszy wzięło udział siedem utworów. Do finału doszły prace pod tytułem “24 godziny” oraz “Niebieski dzbanek i białe filiżanki”. Twórca drugiego z nich – Max Lizoń – został finalistą, a jego wiersz uznany został  za najlepszy.

Zaskoczeniem okazało się, że owego dnia na środek wyszło aż czterech slamerów, by przedstawić swoje utwory. Osobom uczestniczącym w owym wydarzeniu, najbardziej do gustu przypadły dwa z nich, oba należące do uczniów klasy 2C.

Po bratobójczej walce, zwyciężył Mikołaj Ogórek. Występy śpiewane miały być zakończeniem ostatnich w tym roku slamów. Martyna Jeziorska oraz Magdalena Ciepiela z klasy 1A wykonały polską wersję utworu Sama Smitha “I’m not the only one”.

Piosenka “Miasto 44”, którą – już drugi raz tego wieczoru – wykonała Magda Ciepiela, idealnie wpasowała się w klimat refleksyjnego wydarzenia. Ada, która świetnie sprawdziła się w roli prowadzącej, postanowiła również – na prośbę kolegów ze szkoły – przypomnieć o swoim talencie i zakończyć slamy występem, który mógłby oczarować każdego

.Oprawę artystyczną slamów stanowiły zdjęcia Karolina Przybył i obraz Ania Stachowiak – uczennic z klasy 3d. Prace obu artystek można oglądać w holu szkoły.