PRAGA 3B

Loading

6 czerwca 2022 r. klasa 3b (wraz z kilkoma uczniami z innych klas) wybrała się na wycieczkę jednodniową do Pragi. Podczas podróży młodzież dowiedziała się wielu ciekawostek i faktów historycznych na temat Czech.

Uczniowie udali się na wycieczkę krajoznawczą po starym mieście. Zwiedzanie zaczęli od zobaczenia klasztoru na Strahowie i punktu widokowego pokazującego Pragę.

Patrycja Kowalska

Podczas wycieczki zobaczyli pełno pięknych budowli, takich jak: pałac Czernińskiego, pałac Toskańskiego, zamek na Hradczanach. Uczniowie weszli do katedry św. Wita, w której znajdują się przepiękne witraże. Jest to również miejsce pochówku św. Wojciecha. Udali się do ogrodu Waldsteina, który niegdyś był największą rezydencją magnacką na Malej Stranie i pierwszą barokową budowlą świecką w Pradze. Po przejściu przez most Karola (17 łęków mostu spoczywa na 15 filarach jest to najstarszy zachowany most kamienny świata o tej rozpiętości przęseł) odwiedzili jeszcze wiele innych wspaniałych miejsc i zabytków. Na koniec wycieczki mieli możliwość podziwiania praskiego zegara astronomicznego, który (skonstruowany w 1410 r.) jest jednym z najbardziej znanych mechanizmów tego typu na świecie. Wycieczka zakończyła się czasem wolnym – kupiono pamiątki, podziwiano piękno miasta, a chętni mogli degustować regionalne potrawy. Zadowoleni uczniowie wrócili z wielkim uśmiechem do domu.

Patrycja Kowalska

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *